HR Internship Unicorn

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mazars in Romania active.

Vezi toate job-urile HR Internship Unicorn active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Mazars in Romania
Domeniu:
  • Internship
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.10.2021

    Mazars is an international company present in over 95 countries and teritories, whose mission is to support businesses in every stage of their development. With an experience of almost 30 years on the Romanian market and a team comprising of more than 350 professionals and 11 partners, Mazars offers audit, financial advisory, consultancy, outsourcing, tax and sustainability services customised to the needs of every client.

    Cerinte

    Cautam coleg(a) pasionat(a) de HR, care isi doreste sa se alature unei echipe dinamice si ambitioase.

    Cine suntem noi?

    Suntem o echipa de 3, care ne deservim cei 250 de colegi din Mazars pe toti pilonii de HR: recrutare, employer branding, HR administrativ, formari profesionale, beneficii si activitati de engagement, evaluare, dar si alte zone strategice de implementare solutii noi de soft / automatizari si programe de responsabilitate sociala.

    Ne dorim sa facem ziua oamenilor mai buna, one interaction at a time – cu candidatii nostri, cu colegii nostri si cu clientii nostri interni. Si sunt multi, dar credem ca putem aduce zambete si oportunitati.

    Ce cautam?

    Un/o student(a) care are foarte bune abilitati de comunicare si relationare, care invata repede si pune multe intrebari, are gandire critica si se adapteaza usor unei echipe in care activitatile sunt super dinamice.
    Disponibilitate de lucru hibrid – de la birou / de acasa – pentru 20 ore / saptamana, program felxibil.
    Initial colaborarea va fi pe 6 luni, incepand cu Octombrie si vom decide impreuna daca vom prelungi.

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    Magie! 😊 Ne vei ajuta in urmatoarele arii:
    - Social media – creare de content, singur sau cu contributia colegilor nostri (ex: video interviews despre cum e viata la Mazars)
    - Ambasador – pastrarea legaturii cu mediul universitar (profesorii si organizarea de workshopuri), pastrarea legaturii cu studentii (internship, practica)
    - Recrutare – programat candidati, upload baze de date, oferit raspunsuri post-interview

    Asteptam CVurile voastre si vom contacta telefonic profilele selectate ,

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Mazars in Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Mazars in Romania >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (109)