Middle Flutter Developer - remote

Angajator: Professional
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 25.10.2021

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    - 3+ years of relevant work experience in software development including React Native;
    - 1+ years of relevant work experience in Flutter / Dart;
    - Knowledge about iOS and Android platform;
    - Working knowledge of the general mobile landscape, architectures, trends, and emerging technologies;
    - Strong foundation in computer science, with strong competencies in data structures, algorithms and software design;
    - Experience integrating mobile apps with APIs and other enterprise web services and developing complex graphs and charts-based apps;
    - Experience in working with different types of web-services (REST etc.).

    Responsabilitati

    - You will be a key member of our growing team responsible for developing mobile applications;
    - Design and implement new user-facing features in our products;
    - Troubleshoot, test and maintain the core product software and databases;
    - Solve performance problems and architectural challenges.

    Mulțumim pentru interesul și aplicația dumneavoastră, ne rezervăm dreptul de a contacta doar candidații potriviți cerințelor postului.
    S.C. Agenția de Servicii Professional S.R.L. este înregistrată ca operator de date cu caracter personal. Având în vedere prevederile Regulamentului General privind Protecția Datelor Personale vă rugăm ca, înainte de a aplica la anunțul de angajare, să consultați pentru informare site-ul nostru​

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>