Mecanic mentenanta Covasna

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Covasna
  • Actualizat la: 25.10.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Cerinte:

    Minim studii medii; profil tehnic/mecanic;

    Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;

    Abilitati foarte bune de interpretare a desenului tehnic;

    Constituie un avantaj calificarea in lacatuserie generala, reparatii si intretinere, strungar sau frezor.

    Disponibilitate pentru lucru in schimburi;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Participa la activitatea de reparatie si intretinere curenta a instalatiilor si utilajelor mecanice din fabrica;

    Mentine si regleaza echipamentele de alimentare si de productie pentru ca acestea sa functioneze la parametrii prescrisi;

    Executa lucrari preventive de supraveghere si control asupra instalatiilor si utilajelor mecanice si raporteaza disfunctionalitatile gasite sefului ierarhic;

    Participa la diagnosticarea si rezolvarea defectelor accidentale aparute in timpul schimbului;

    Executa reparatii rapide in concordanta cu cerintele celorlalte departamente sau a graficului de lucrari planificate;

    Participa la revizii si lucrari de mentenanta preventiva;

    Colaboreaza cu sefii de schimb si electricienii in scopul identificarii si rezolvarii problemelor tehnice;

    Completeaza documentele de evidenta din cadrul departamentului;

    Respecta normele de protectia muncii.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masă de 15 lei/zi;

    Decontare transport (50 lei pentru cei din oraș, decont de abonament sau benzină pentru cei din zonele limitrofe);

    Primă de Paști și Crăciun 700 lei brut;

    Reducere la cantina internă;

    Asigurare medicală privată.

    Pentru mai multe detalii ne puteti contacta la numarul de telefon 0755.042.881