Functionar Administrativ

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Functionar Administrativ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 27.10.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, distribuitor national de dezinfectanti si produse de curatenie si de igiena personala, recrutam Functionar Administrativ. Sediul este in Bragadiru, jud. Ilfov.

    Candidatul ideal:
    - persoana foarte organizata si punctuala
    - orientare spre rezultat
    - cunostinte si experienta in contabilitate primara
    - cunostinte de operare PC: Excel, softuri contabilitate, platforme online specifice

    Responsabilitati

    - preluarea apelurilor telefonice, mesajelor, mailuri si redirectionarea lor
    - transmiterea documentelor prin curierat, posta, fax, e-mail
    - inregistrarea de documente, multiplicarea, stampilarea, scanarea, indosarierea, arhivarea diverselor documente ale companiei
    - preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea corespondentei
    - facturarea marfurilor catre clienti, conform comenzilor primite de la gestionari si conditiilor de plata primite de la departamentul comercial; ofera back-up pentru facturare in orice moment, in cazul in care exista o alta persoana responsabila de facturare
    - intocmeste proforme si urmareste incasarile de la clienti, cu anuntarea departamentelor de vanzari, tehnic sau facturare
    - primeste si completeaza instrumentele de plata de la clienti; evidenta instrumentelor de plata primite de la clienti, atat in programul de contabilitate, cat si pe server; la scadenta anunta clientii de depunerea instrumentelor, conform procedurilor companiei; anunta departamentul de vanzari de orice cereri de amanare a instrumentelor de plata de la clienti
    - ofera suport clientilor in probleme financiare si in vanzari: facturi, fise de platitor, probleme diverse
    - intra pe platformele retailerilor si urmareste livrarile
    - operareaza, la cerere, facturile de achizitii de marfa interne si externe conform facturilor primite si receptiilor intocmite de gestionari sau altor proceduri interne ale firmei; pentru facturile de import, intocmeste ciornele de receptie pe care le trimite gestionarilor pentru receptionarea marfurilor
    - operareaza, la cerere, facturile de achizitii de la furnizori, altele decat cele de marfa (servicii, mijloace fixe, obiecte de inventar, etc.)

    Alte informatii

    - program de lucru: luni – vineri, intre 9:00 - 17:30
    - salariu lunar corelat cu experienta si abilitatile
    - bonus in functie de performante
    - sansa de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (44)