Responsabil de mediu

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PROFI ROM FOOD active.

Vezi toate job-urile Responsabil de mediu active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: PROFI ROM FOOD
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 23.10.2021

    De aproape 22 ani, lantul de magazine Profi se dezvolta continuu, in ritm accelerat. Este aproape de pragul de 1.500 de magazine in peste 681 de localitati, si urmeaza sa deschida sute de noi magazine in urmatorii ani.
    Profi este cel mai mare angajator privat din Romania, care se mandrește cu peste 2.000 de colegi promovati anual.
    In 2021 Profi a introdus un nou concept de magazin – care, in baza succesului de care se bucura, urmeaza sa se extinda in intreaga retea – lucru ce puncteaza inca un pas important in evoluția companiei.
    Povestea Profi nu are sfarsit ci doar capitole noi, ce prind contur alaturi de toti colegii nostri si anunta transformari insemnate!
    Abia asteptam sa aflam mai multe si despre tine ai sa ne cunoastem!

    Cerinte

    -studii superioare in domeniu,
    -experienta relevanta minim un an,
    -calificări în domeniu: responsabil de mediu, inspector protecţia mediului, specialist managementul deşeurilor,
    -operare PC (word, excel, outlook) – nivel avansat,
    -cunoştinţe solide privind legislaţia în domeniu,
    -limba engleză – cel puţin nivel mediu,
    -disponibilitate pentru deplasări în teren,
    -abilităţi de comunicare, capacitate de organizare si coordonare, analiză si sinteză,
    -integritate şi corectitudine.

    Responsabilitati

    -Asigura evidenta gestiunii deseurilor generate, conform prevederilor legale, pentru toate punctele de lucru ale societatii;
    -Intocmeste notificari si raportari periodice de mediu, interne şi externe, către Agenţiile pentru Protecţia Mediului, ministere, Garda de Mediu, statistica, etc;
    -Raspunde solicitarilor in cazul unor controale de la autoritatiile de mediu si pregateste documentele solicitate de catre acestea;
    -Raspunde de intocmirea documentatiei si obtinerea autorizatiilor, acordurilor, avizelor de specialitate;
    -Asigura gestionarea contractelor pentru predarea deseurilor reciclabile in vederea valorificarii/reciclarii acestora, de la toate punctele de lucru (magazine si depozite);
    -Monitorizeaza cantitatile de deseuri reciclabile generate si transmite lunar situatiile in vedere facturarii acestora;
    -Asigura suport la încheierea contractelor privind implementarea raspunderii extinse a producatorului;
    -Intocmeste situatiile care stau la baza raportarilor catre OIREP-uri (Organizatii care implementeaza raspunderea extinsa a producatorului);
    -Intocmeste si depune lunar declaratia la Fondul pentru mediu;
    -Gestioneaza contractele de eliminare/valorificare a deseurilor, in sfera sa de competenta, respectiv a celor de monitorizare de mediu;
    -Intocmeste documentatia specifica, conform cerintelor legale, privind transportul deseurilor periculoase şi nepericuloase;
    -Asigura interfata si comunicarea cu organismele de audit, autorizare, evaluare si control pentru protectia mediului si raportarea rezultatelor.

    Alte informatii

    Noi suntem:

    #OameniiDeLaProfi si ne ghidam zilnic dupa cele 3 valori – respect, onestitate si responsabilitate.
    Cautam oameni buni si implicati care vor sa creasca personal și profesional, alaturi de o echipa cu peste 25.000 de colegi in toata tara.
    Suntem deschisi ss ii primim in echipa noastra pe cei care vor sa faca parte din rețeaua de retail modern cu cea mai mare acoperire la nivel national si cel mai mare numar de magazine din România.
    Scopul fiecarei zile este sa fim mai buni si sa reprezentam cu mandrie brandul Profi.
    Compania noastra evolueaza odata cu oamenii care stau la baza acesteia, de aceea traseul frumos pe care il au colegii nostri, confirma de fiecare data aprecierea si recunoasterea pe care le aratam celor care se implica, sunt responsabili si vor sa isi construiasca o cariera la Profi.

    Ce facem noi pentru tine?

    Bunatatea este limbajul nostru comun la Profi, iar asta se reflecta in actiunile pe care le desfasuram din grija pentru toti colegii nostri.
    - Investim in oamenii care ne reprezinta, oferind traininguri profesionale;
    - O platforma de beneficii fixe - beneficii aniversare, discounturi pentru servicii medicale si multe alte oferte negociate cu diversi parteneri, care vin in intampinarea nevoilor tale.
    - Oferim posibilitatea dе specializare, dezvoltare profesionala și personala;
    - Oferim posibilitati reale dе promovare.

    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (7)