Inginer Tehnolog Somaco Buzau & Targoviste

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grupul Holcim Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Tehnolog Somaco Buzau & Targoviste active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grupul Holcim Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Targoviste
  • Actualizat la: 20.12.2021
    Remote work: On-site

    Oportunitatea, pe scurt
    Din rolul de Inginer Tehnolog vei coordona echipa de producție în scopul realizării producției în termenele stabilite de timp și standardele de calitate ale companiei.

    Responsabilitățile tale

    • Îndeplinirea planului de producție planificat zilnic;
    • Monitorizează realizarea programelor lunare de producție în conformitate cu planificarea stabilită;
    • Asigură documentațiile tehnice de execuție necesare fiecărui post din producție;
    • Urmărește încadrarea în consumurile normate de materiale și manoperă aferentă;
    • Întocmește necesare în vederea aprovizionarii cu materii prime/materiale, astfel încât să nu existe timpi morți în producție;
    • Repartizează sarcinile pe linia de fabricație, utilaje și executanți urmărind zilnic modul de realizare a graficelor de producție;
    • Monitorizează marcarea și depozitarea elementelor până în momentul predării acestora în gestiunea de produse finite;
    • Este responsabil cu realizarea calității producției astfel încât aceasta să respecte nivelul cerințelor specificate în normative;
    • Participa la implementarea standardelor de Calitate, SSM și Mediu conform programelor anuale.
    Experiența ta
    • Absolvent de studii superioare tehnice – specializare în domeniul construcțiilor (CCIA sau CFDP);
    • Cunoștințe bune de AUTOCAD;
    • Abilități de organizare și management echipe;
    • Cunoștințe avansate de operare PC, în special abilități operare – MS Office;
    • Atenție sporită la detalii;
    • Atitudine proactivă;
    Ce îți oferim
    • Salariu motivant;
    • Bonusuri de performanță;
    • Servicii medicale în sistem privat;
    • Asigurare de viață și accidente;
    • Acces la programe de training pentru a-ți dezvolta potențialul.
    Despre noi
    Somaco Grup Prefabricate este unul dintre cei mai mari producători de elemente prefabricate din beton utilizate în domeniul infrastructurii rutiere, electrice și de apă canal, precum și al construcției centrelor comerciale, logistice sau de producţie din țară. De asemenea, Somaco este unul dintre cei mari producători de beton celular autoclavizat (BCA) din țară, brandul cel mai căutat în regiunea Moldova. Deținem 6 fabrici (Adjud, Buzău, Roman, Teiuș, Târgoviște și Timișoara) și începând cu 1 noiembrie 2019, Somaco Grup Prefabricate face cu mândrie parte din grupul Holcim.

    Aplica fara CV
    Buzau,

    Aplica fara CV
    Buzau,

    Aplica fara CV
    6000 - 6500 RON NET / luna
    Campina, Ploiesti, Targoviste,

    Vezi job-uri similare (5)