Specialist SSM și Mediu (Cluj-Napoca/ Sibiu/ Brașov)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grupul Holcim Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist SSM și Mediu (Cluj-Napoca/ Sibiu/ Brașov) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grupul Holcim Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Cluj Napoca
  • Sibiu
  • Actualizat la: 14.12.2021
    Remote work: On-site

    Oportunitatea, pe scurt
    Din rolul de Specialist SSM și Mediu vei promova, comunica şi verifica implementarea cerinţelor legale şi a standardelor Holcim privind securitatea şi sănătatea în muncă și protecția mediului pentru toate activităţile desfăşurate în zona ta de responsabilitate.

    Responsabilitățile tale

    • Vei contribui activ la dezvoltarea culturii SSM în aria ta de responsabilitate.
    • Vei coordona și comunica implementarea politicii, standardelor și cerințelor legale și ale companiei în domeniul SSM și protecției mediului.
    • Vei realiza, menține și actualiza evaluările de risc, prin identificarea pericolelor și a măsurilor de control, împreună cu supervizorii și coordonatorii de activitate.
    • Vei oferă consiliere de specialitate managerilor și coordonatorilor din aria operațională.
    • Vei promova adoptarea comportamentelor sigure, vei asigura cadrul pentru identificarea riscurilor specifice şi pentru definirea planurilor de acţiune cu scopul eliminării lor.
    • Vei monitoriza și raporta performanța în domeniul SSM și mediu, vei propune obiective și acțiuni care susțin performanța.
    • Vei asigura eficacitatea procesului de raportare, clasificare și investigare a incidentelor.
    • Vei monitoriza, analizează și raportează conformitatea si conformarea cu cerințele de protecție a mediului la nivelul punctelor de lucru.
    • Vei contribui la dezvoltarea cunoștințelor și competențelor angajaților în domeniul SSM și mediu prin instruiri eficiente, feedback și consiliere de specialitate.
    • Vei menține bune relații de colaborare cu autoritățile și partenerii din domeniu.
    Experiența ta
    • Studii superioare profil tehnic.
    • Experiență anterioară într-un rol similar într-o companie cu profil industrial sau construcții.
    • Cunoștințe solide legislație în domeniul protecției mediului și SSM.
    • Competențe de evaluare a riscurilor SSM și de auditor intern.
    • Excelente abilități de comunicare persuasivă și relaționare.
    • Curiozitate, pasiune pentru domeniul SSM sș abilitatea de a-i motiva pe ceilalți.
    • Autonomie, inițiativă, orientare către performanță și îmbunătățire continuă.
    • Capacitatea de a lua decizii și de a acționa rapid.
    • Abilități de utilizare PC și limba engleză - nivel mediu.
    • Permis de conducere și disponibilitate pentru călătorii (70% din timpul de lucru)
    Ce îți oferim
    În timp ce tu ne vei ajuta să producem materiale de construcții extraordinare, îți promitem ca noi te vom ajuta sa te dezvolți într-un mediu de lucru dinamic și performant care susține învățarea continuă.
    Crezi că ai motivația, abilitățile și pasiunea pentru a te alătura echipei noastre?

    Despre noi
    În calitate de lider mondial în producția de materiale de construcții sustenabile și inovative, grupul LafargeHolcim reinventează felul în care se construiește. Alături de o echipa globală, cu peste 70.000 de angajați, răspândiți în peste 70 de țări și 4 segmente de business, ne-am asumat sa construim o lume mai verde, mai inteligentă și mai sănătoasă.

    Pe măsură ce continuăm să căutăm moduri mai sustenabile de a construi, avem nevoie de oameni talentați care să ni se alăture. Oameni care sunt pasionați de sustenabilitate, motivați de curiozitate și dornici să crească, să învețe, să se dezvolte și să exceleze într-un mediu performant.