Seller Development Specialist with Chinese

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.09.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    Experiență de minimum 6 luni în Telesales;
    Bune abilități de comunicare, motivație de a învăța lucruri noi și de a înfrunta provocări, usurință în interacțiuni;
    Cunostinte de limba engleza si limba chineza;
    Cunoștințe de MS Office (Word și Excel, Outlook);
    Studii superioare finalizate;
    Spirit de inițiativă și capacitate de a lua decizii prompte;
    Competențe organizatorice și orientare spre detalii;
    Rapiditate și eficiență;
    Un plus: cunoștințe tehnice de e-commerce, PHP.

    Responsabilitati

    Te ocupi de fluxurile și procesele eMAG Marketplace;
    Contactezi zilnic sellerii noi pentru a le oferi suport în aplicarea modelului Marketplace;
    Oferi suport pentru operațiuni în platforma Marketplace;
    Comunici constant cu sellerii pentru a le oferi sugestii de optimizare a activității în Marketplace;
    Analizezi evoluția KPI-ilor sellerilor și adaptezi planul de training la nevoile acestora;
    Colaborezi cu alte departamente pentru soluționarea situațiilor care necesită suport.