Performance Sales Consultant

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Iasi
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.09.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.

    Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

    Cerinte

    Ca si consultant specialist in vanzarea de servicii de telecomunicatii, vei avea responsabilitatea de a optimiza performanta si de a dezvolta competentele de vanzare ale agentilor de vanzari si a sefilor de departament din cadrul fortei de vanzari D2D.
    In ultimii 6 ani, echipa SFE D2D a livrat numeroase proiecte pentru canalul D2D Rezidential Telekom Romania si a fost axata pe dezvoltarea constanta de manageri pentru aceasta structura de vanzari directe.

    Esti candidatul ideal pentru noi, daca ai:
    - experienta de minim 2 ani in coordonarea echipelor de vanzari de minim 5 oameni ( experienta in vanzari directe reprezinta un avantaj);
    - studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
    - capacitate foarte buna de a lucra la proiecte in echipa si de a se incadra in termene limita;
    - capacitate dе analiza, sinteza si organizare eficienta a muncii;
    - cunostinte, cel putin medii, de limba engleza;
    - cunostinte, cel putin medii, ale pachetului MS Office;
    - permis de conducere de minim 1 an la data angajarii;
    - disponibilitate de relocare de minim 80% din timpul efectiv de lucru.

    Responsabilitati

    Ce va trebui sa faci:
    - sa asiguri in mod constant suport in vanzare pentru agentii si sefii de departament din echipele alocate;
    - sa identifici si sa gasesti solutii pentru aspectele care impiedica realizarea performantei in vanzari;
    - sa oferi suport direct agentilor de vanzari si supervisorilor lor din aria/regiunea alocata;
    - sa administrezi si sa sustii sesiuni de coaching si mentoring pentru agentii si sefii de departament alocati in proiect;
    - sa realizezi traininguri de specialitate cu agentii si sefii de departament din echipele alocate;
    - sa dezvolti si sa pastrezi in permanenta o buna relatie de lucru cu clientii si colegii tai.

    Alte informatii

    Ce iti oferim noi:
    - venit cu mult peste medie format din salariu fix + bonusuri de performanta;
    - masina, laptop, telefon, tableta de serviciu;
    - asigurare medicala privata;
    - participarea la programe de dezvoltare profesionala;
    - posibilitate reala de promovare in cadrul Telekom Communications Romania.

    Abia așteptăm să te cunoaștem!

    Contractul de muncă se încheie prin ProSolutions Agency.