Supply & Demand Specialist (locatie: Stefanestii de Jos)

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.09.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    Te asteptam sa faci parte din echipa noastra, daca te regasesti in cerintele de mai jos:

    - Experienta pe un post similar/Aprovizionare de minim 1 an;
    - Bune cunostinte de operare calculator (Microsoft Office Excel);
    - Studii superioare;
    - Bune abilitati de comunicare si colaborare;
    - Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    - Construieste forecast de achizitie in baza instoricului de vanzare si a informatiilor transmise de departamentele Achizitii, Marketing si Financiar;
    - Efectueaza comenzi de marfa catre furnizori tinand cont de specificul produselor, sezonalitate si activitatile cu caracter promotional;
    - Mentine relatia cu furnizorii si efectuarea schimbului de informatii;
    - Mentine un echilibru intre rata de detentie (cat mai mare posibila) si nivelul de stoc (cat mai optim posibil);
    - Verifica periodic articolele cu termen de valabilitate scurt si ia masuri in vederea diminuarii pierderilor;
    - Gestioneaza fluxul de marfa optim pentru aprovizionare, chestionand periodic cel mai bun mod de livrare in functie de rulaj si sezonalitate si propune schimbari;
    - Verifica acuratetea datelor logistice in sistemul informatic si se asigura de corectarea acestora;
    - Gestionaza programul de comanda/livrare si a datelor logisitice necesare emiterii comenzilor;
    - Evalueaza periodic performantele furnizorilor;
    - Coopereaza constant cu departamentele transversale.

    LOCATIE: Stefanestii de Jos (asiguram transport de la statia de metrou Pipera);

    De ce beneficii de bucuri la eMAG:

    - Pachet salarial competitiv (parte fixa + bonus de performanta);
    - Asigurare medicala privata;
    - Contract pe perioada nedeterminata;
    - Buget flexibil pentru beneficii (tichete de masa/vouchere de vacanta/pensie privata/alte beneficii);
    - Transport asigurat;