Inginer de studiu comercial (transport domestic)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FM LOGISTIC active.

Vezi toate job-urile Inginer de studiu comercial (transport domestic) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Giurgiu
  • Ilfov
  • Actualizat la: 08.10.2021

    "Spiritul antreprenorial a stat la baza companiei noastre încă de la fondarea acesteia, iar pasiunea a fost întotdeauna motorul dezvoltării noastre.. Astăzi, suntem peste 27.500 de oameni din întreaga lume, conduși de aceeași pasiune și de același simț al responsabilității. Din 2012, FM Logistic a intrat în a doua fază a dezvoltării sale. Cu o prezență internațională puternică și sustenabilă, Grupul nostru și-a propus obiectivul de a fi recunoscut ca lider de referință pe piața logistică internațională. Deținem toate elementele pentru succes: expertiză în managementul lanțului de aprovizionare, prezența în 14 țări, viziunea pe termen lung a acționarilor noștri, abilitățile echipei noastre, încrederea clienților noștri, know how-ul nostru operațional, abilitatea noastră de a inova, robustețea huburilor noastre de distribuție, etc. Colegi actuali și viitori, furnizori, parteneri: indiferent de legătura dvs. cu Grupul nostru, fiecare dintre voi își aduce aportul și scriem împreună o pagină importantă și frumoasă în istoria logisticii "

    Jean-Christophe Machet, Directorul Executiv al FM Logistic

    Cerinte

    Pentru acest rol candidata/ul idea(a)l ar trebui sa aiba abilitati de:

    Analiza matematică
    Procesarea numerelor
    Atenţie la detalii
    Gândire analitică
    Cunostinte in transport rutier si dispecerizare
    Cunostinte in gestiunea bazelor de date, Microsoft Excel
    Studii superioare
    Experienta in domeniu de minimum 2 ani

    Responsabilitati

    Inginerul de studiu comercial se va ocupa de:

    Preluare informatii referitoare la volumele clientului, frecvente, livrari de la echipa de vanzari;
    Stabilirea tipului de oferta in functie de nevoile clientului;
    Verificare cu echipa de Planning care sunt costurile de transport in zonele vizate de client;
    Intocmire oferta pastrand termenul agreat impreuna cu reprezentatul de vanzari;
    Primeste feedback de la Vanzari si ofera suport in partea de calcul oferta
    Calcul buget pentru client in diverse faze ale construirii ofertei
    Simulare costuri si venituri, calcule rentabilitate pentru ofertele construite
    Crearea de noi solutii pentru clienti si optimizare serviciu transport si reduceri de costuri.

    Alte informatii

    Program: Luni - Vineri 09:00 - 17:15
    Beneficii:
    salariu + bonus trimestrial
    tichete de masa 15 ron/ zi lucrata
    abonament medical
    diverse prime si zile libere platite
    card bauturi calde
    acces gratuit la platforma e-learning de cursuri

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4000 - 4800 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (78)