Programator Java

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BITHAT SOLUTIONS active.

Vezi toate job-urile Programator Java active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BITHAT SOLUTIONS
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 01.12.2021

    BITHAT SOLUTIONS S.R.L. este o companie românească cu capital privat 100%, producător de soluții software pentru sisteme de Document Management, automatizare fluxuri de date și de documente. Principalul produs este DOCUMENTA DMS, o platformă de document management, arhivare electronică, automatizare fluxuri de date și de documente, BPM și Robotic Process Automation, implementată și utilizată cu succes de peste 10 ani pe piața din România, atât în cadrul instituțiilor de stat, administrațiilor publice centrale și locale, cât și în cadrul companiilor private.

    Cerinte

    Studii finalizate in domeniul IT (Automatica, Cibernetica, Informatica).
    Minim 2 ani experienta in lucrul cu baze de date: SQL, MySQL, Oracle.
    Experienta in programare pe unul sau mai multe din limbajele urmatoare: JSP - JAVA Server Pages, JAVA Script, TIBCO, jQuery, Oracle, MySql, Spring, Hibernate, Struts, JSON, AJAX, GIT.
    Cunostinte solide de HTML/XHTML/XML/CSS.
    Persoana responsabila, capabila sa lucreze cu termene limita.
    Spirit practic, interes pentru documentarea si solutionarea problemelor.
    Dorinta de a face parte dintr-o echipa de profesionisti si de a invata constant lucruri noi.
    Competente in conversii PSD, HTML, CSS.
    Atentie deosebita la detalii, capabilitate de constructie a paginilor web, functionabile in orice browser.
    Capacitatea de a crea si mentine relatii de lucru puternice cu colegii si clientii.
    Capacitatea de a lucra sub presiune.
    Familiar cu cele mai bune practici pentru UI/UX.
    Cunostinte plug-in-uri jQuery obișnuite.
    Flexibilitate si adaptabilitate.
    Seriozitate si punctualitate.

    Responsabilitati

    Crearea si administrarea bazelor de date.
    Testarea completa si rezolvarea problemelor aparute la nivel de programare, asigurand rezultate fara erori si de inalta calitate.
    Aplicarea celor mai bune practici din domeniul IT&C.
    Elaborarea si intretinerea aplicatiei software si a bazelor de date.
    Proiectarea schemelor logice si a diagramelor pentru structurarea cerintelor proiectului in secvente logice.
    Elaborarea modulelor de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate.
    Proiectarea si modificarea structurii bazelor de date prin codarea descrierii datelor folosind sisteme de gestiune a bazelor de date relationale.
    Oferirea de asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate.
    Intocmirea rapoartelor tehnice.
    Asigurarea accesului celorlalti membri ai echipei la informatiile colectate.
    Respectarea termenelor de executie si a cerintelor de proiectare.
    Asigurarea calitatii solutiilor informatice oferite.
    Comunicarea regulata cu managerul de proiect.
    Respectarea standardelor de calitate impuse prin specificatiile proiectelor.
    Participarea la sedintele de status impreuna cu echipa.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Echipa tanara
    Tehnologii moderne
    Optiuni de dezvoltare si evolutie profesionala
    Clienti de top la nivel mondial
    Metodologii de lucru moderne / profesioniste
    Proiecte interesante
    Pachet financiar motivant
    Bonusuri de performanta.

    Hybrid

    Remote

    Remote

    Vezi job-uri similare (145)