Consultant Vanzari @eMAG - Showroom Brasov

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Altele
  • Internet - eCommerce
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 17.09.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    Cerinte:

    Studii superioare (absolvent sau in curs);
    Bune abilitati de comunicare;
    Cunostinte tehnice despre produse IT;
    Experienta in vanzari IT;
    Cunostinte de limba engleza;
    Nivel avansat de cunoastere a pachetului office;
    Atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor, capacitate de a relationa cu usurinta, orientare catre client si usurinta in luare deciziilor;
    Cursuri in domeniul tehnicilor de vanzare sau de comunicare reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce rol tе aștеaptă în echipa еMAG?

    Grijа pеntru clienți se regăsеște în fiecаre interacțiune: dе lа plasаreа unеi comеnzi p&аcirc;nă la consultanță spеcializată, livrare și returnare produse. Iată ce face un consultant vânzări din showroom-ul eMAG:
    • Asistă clientul în decizia de cumpărare prin:
    Consultanță de specialitate pentru gama de produse expuse;
    Verificarea disponibilității în stoc a produselor;
    Prezentarea condițiilor și a modalităților de transport;
    Garanții și servicii suplimentare;
    Transmiterea informațiilor de natură tehnică.

    • Ajută clientul să obțină produsul dorit prin:
    Inițierea și finalizarea comenzilor în showroom;
    Promovarea gamei de produse;
    Verificarea și testarea produselor achizitionate.

    Alte informatii

    De ce beneficii te bucuri la eMAG?

    • Pachet salarial competitiv;
    Salariu fix, tichete de masa și bonusuri în funcție de performanță;
    • Ai grijă de sănătatea ta;
    La eMAG ai abonament medical inclus la Medicover sau Medlife și primești o serie de servicii medicale și investigații gratuite.
    • Biblioteca Bookster;
    Îți alegi ce vrei să citești, iar cărțile îți vin la birou în fiecare săptămână.