Consilier Juridic Senior (Comercial si conformitate)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Temps active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic Senior (Comercial si conformitate) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Temps
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.12.2021

    Temps is the leading company providing integrated HR services and workforce solutions for white collars professionals. Founded in 2011 as part of an IT group, historically we build our core expertise for the IT&C sector. Temps capitalized the market knowledge and expended its expertise to expanding industry sectors. The company has been growing out of passion for an outstanding performance for both candidates and clients. We continuously invest in technology and process digitalization as key components for a flexible and effective service.

    What differentiates us is what makes us stronger as a team. Values are what keeps us together and define us In our efforts to achieve goals, honor commitment and create a great service experience.

    Find your next career opportunity in our list of open positions. If you’re an experienced professional, that’s wonderful. If not, that’s still ok, as long as you have enthusiasm and drive. For us, it’s not about years, it’s about attitude.

    Cerinte

    ✔️ Diploma in drept;
    ✔️ Minim 7-8 ani experienta intr-o firma de avocatura de renume sau in cadrul unei societati multinationale in ariile comercial, contracte si protectia consumatorilor; experienta in FMCG constituie un avantaj;
    ✔️ Experienta solida in negocieri si structurari de contracte si relatii comerciale complexe, interdisciplinare;
    ✔️ Experienta relevanta in conceperea, coordonarea, implementarea si gestionarea politicilor, procedurilor si formalitatilor in vederea asigurarii conformitatii in domenii precum protectia datelor cu caracter personal, dreptul concurentei, AML, CSR constituie un avantaj important;
    ✔️Excelente abilitati de comunicare, capacitate de coordonare transversala, orientare catre obiective;
    ✔️ Buna capacitate de organizare, sinteza, analiza si prioritizare; capacitatea de a lucra in echipa dar si in mod independent;
    ✔️ Gandire strategica, orientare catre solutii practice, analiza si managementul riscurilor;
    ✔️ Proactivitate, ingeniozitate, curaj, flexibilitate, adaptabilitate si capacitate de a lua rapid decizii optime;
    ✔️ Rigurozitate, atentie la detalii, orientare spre calitate si rezultate, asigurand cele mai inalte standarde de calitate;
    ✔️ Capacitate de coordonare, motivare, crestere a nivelului de performanta, de asumare si implicare a persoanelor / echipelor cu care interactioneaza;
    ✔️ Cunostinte de Microsoft Office la un nivel avansat;
    ✔️ Cunostinte avansate de limba engleza (scris si vorbit – C1/C2); limba franceza constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    ✔️ Redacteaza, analizeaza, structureaza si negociaza o paleta larga de contracte ce privesc activitatea comerciala a companiei, precum cele de achizitii de bunuri si servicii, parteneriate de diverse tipuri, contracte de agentie, finantare, intragrup, precum si contracte si relatii comerciale complexe;
    ✔️ Gestionează activitatea juridica in domeniul protectiei consumatorilor pentru activitatea din magazine si online, asigura conformitatea campaniilor promotionale cu normele legale, revizuieste regulamente de campanii promotionale, redacteaza/revizuieste de termeni si conditii online;
    ✔️ Coordoneaza activitatea juridica in ariile de regulatory & compliance cum ar fi: etica, antifrauda, prevenirea spalarii banilor, combaterea actelor de coruptie, conformitatea cu legislatia de concurenta, conformitatea cu regulile privind protectia datelor cu caracter personal;
    ✔️ Defineste strategia juridica pe segmentul regulatory & compliance impreuna cu Directorul Juridic si se asigura de corecta ei implementare;
    ✔️ Intocmeste opinii, memorandumuri, analize de risc, concepe si structureaza strategii de evitare sau diminuare a riscului;
    ✔️ Actioneaza ca un business partner pentru echipele comerciale si pentru managementul companiei, fiind implicat/a activ in conceperea si implementarea proiectelor aferente ariilor pe care le gestioneaza, multe dintre acestea avand un inalt grad de complexitate;
    ✔️ Gestioneaza bugetul departamentului juridic in proiectele din aria sa de expertiza impreuna cu Directorul Juridic si interactioneaza cu avocatii externi ai companiei pentru proiectele in curs sau viitoare;
    ✔️ Administreaza proiecte in mod independent raportand direct la Directorul Juridic;
    ✔️ Elaboreaza, coordoneaza si implementeaza programe de instruire pentru angajatii companiei in ariile pe care le gestioneaza.

    Alte informatii

    𝗕𝗲𝗻𝗲𝗳𝗶𝗰𝗶𝗶:
    ✔️ Dezvoltare profesionala in cadrul unuia dintre cei mai mari jucatori din segmentul de retail din Europa;
    ✔️ Implicare in proiecte complexe si inovatoare, care presupun constructii juridice complexe;
    ✔️ Un mediu de lucru modern si dinamic, cu valente internationale;
    ✔️ Echipa unita, dinamica, formata din oameni motivati si cu o vasta experienta;
    ✔️ Un pachet salarial competitiv si extra beneficii.

    3000 - 3600 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (15)