Contabil primar si de gestiune

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Docte Consulting active.

Vezi toate job-urile Contabil primar si de gestiune active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Docte Consulting
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.01.2022

    Organizatiile de masa sunt din ce in ce mai axate pe mecanizare si pe standardizarea oamenilor, aspecte care conduc la disparitia caracteristicilor individuale. In contrast, punem accentul pe puterile intelectuale si spirituale ale omului.
    ​Noi credem în Organizatiile cu un suflet!
    Noi credem in Oameni!
    ​Ne dorim sa avem o noua abordare pe piata recrutarii.
    Ofertele noastre sunt adaptate la cele mai recente tendinte de evolutie ale pieței. Consultantii nostri lucreaza cu pasiune si din pasiune.
    Cautam intotdeauna solutii intelepte pentru a crea 'Fuziunea intre Oameni si Companii'.
    Suntem implicati, creativi, flexibili si motivati de a finaliza cu succes orice proiect!

    Cerinte

    - absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate/finanțe bănci);

    - experiență minimum 3 ani în contabilitate primară;

    - cunoașterea limbii engleze/ spaniole (reprezintă un plus cunoașterea limbii spaniole);

    - cunoștințe PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), soft-uri de contabilitate;

    - flexibilitate, abilităţi da a gestiona simultan mai multe sarcini

    - abilități de comunicare și relaționare;

    - persoană organizată, capacitate de analiză și sinteză;

    - postul este stabil, de lunga durata, intr-un mediu de lucru placut si relaxant

    Responsabilitati

    • întocmirea și înregistrarea documentelor financiar-contabile (facturi, avize, NIR, chitante, etc.);

    • sortarea documentelor pentru fiecare punct de lucru, în vederea întocmirii dosarelor contabile;

    • gestionarea mărfurilor intrate și ieșite din depozit;

    • verificarea corectitudinii documentelor primare și /sau a diverselor situații primite de la colaboratorii direcți;

    • întocmirea registrului de casă, evidența încasarii și plaților în numerar;

    • organizarea inventarierilor periodice, analizarea și transmiterea rezultatelor acestora;

    • diverse situații financiare solicitate de către Directorul Financiar și menținerea relației cu departamentul central de contabilitate;

    • menține la zi situația orelor lucrate pentru fiecare coleg, concediilor și învoirilor, iar în baza acestor informații realizează pontajul lunar;

    • plata la timp a salariilor, facturilor de furnizori/ facturi de utilități, etc.

    Alte informatii

    BENEFICII

    Oferim o masa pe zi;

    Pachet salarial motivant;

    Mediu de lucru placut;

    Posibilitati multiple de dezvoltare in cadrul companiei

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (85)