Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Electromontaj active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Electromontaj
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 30.10.2021

    Electromontaj este o companie globală de construcții-montaj, cu sediul în România, cu proiecte în întreaga lume. Proiectăm, construim, transformăm şi menţinem infrastructura pentru distribuţia inteligentă a energiei electrice.

    Cerinte

    Experiență în domeniu de minim 2 ani;
    Studii superioare finalizate – profil economic;
    Cunoștințe Charisma - de preferat;
    Cunoștințe engleză – minim nivel mediu conversațional;
    Cunoștințe Operare PC: Pachet Office, nivel mediu;
    Excelent comunicator;
    Spirit de echipă;
    Rezistență la munca sub presiune.

    Responsabilitati

    Ține evidenţa documentelor primare privind operaţiile de gestiune, încasări şi plăţi de orice natură;
    Întocmește registrele de contabilitate;
    Ține evidenţa sintetică şi analitică privind contabilitatea operaţiunilor de capital, a imobilizărilor, gestiunii de valori materiale şi băneşti, terţilor, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor, rezultatelor financiare în conformitate cu legislaţia în vigoare;
    Întocmește ordinele de plată, ține evidenţa încasărilor şi a plăţilor; întocmește declaraţiile fiscale, operaţiunile contabile aferente închiderii de lună;
    Întocmește situaţia rezultatelor financiare şi a obligaţiilor fiscale şi se ocupă de transmiterea acestora la Administraţia Financiară în termenele prevăzute de legea fiscală;
    Urmărește situațiile centralizatoare și rapoartele solicitate de conducere;
    Întreține și actualizeaza baza de date privind furnizorii de produse și servicii;
    Asigură înregistrarea și arhivarea copiilor documentațiilor elaborate.

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,