Director Comercial

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Import-Export
  • Inginerie
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.09.2021

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    jobs.colorful.hr recruteaza 1 Director Comercial pentru unul din partenerii sai, unul din cei mai mari producatori de motoare electrice din Romania.

    Candidatul ideal:
    • Studii superioare (de preferinta, Inginer Electrotehnist);
    • 5-10 ani experienta de lucru in operatiuni comerciale;
    • Experienta in vanzari B2B (vanzare consultativa);
    • Expunere anterioara la activitati de comert exterior;
    • Cunoasterea legislatiei specifice;
    • Limba engleza nivel mediu/avansat;
    • Gandire structurata;
    • Capacitate organizatorica, atitudine constructiva;
    • Orientare catre rezultate;
    • Foarte bun comunicator.

    Responsabilitati

    • Coordoneaza activitatea echipelor din subordine;
    • Supervizeaza si coordoneaza managementul relatiei cu clientii din portofoliu (interni si externi);
    • Identifica noi oportunitati pe piata interna si externa;
    • Imbunatateste Politica Comerciala, Politica de Credit Comercial si Politica de Reduceri Comerciale;
    • Defineste si coordoneaza implementarea strategiei de dezvoltare a afacerii;
    • Este responsabil pentru livrarea cifrei de afaceri si volumului de vanzari bugetat;
    • Participa direct la negocierea si semnarea contractelor cu clientii cheie.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Tichete de masa;
    • Decont transport;
    • Prima de vacanta;
    • Masina de serviciu.