Business Development Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ISIC Romania active.

Vezi toate job-urile Business Development Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ISIC Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.10.2021
    Scurta descriere a companiei

    Despre noi

    Suntem ISIC Romania, echipa care dezvolta la nivel national cele mai mari doua proiecte internationale care se adreseaza studentilor si tinerilor. Acestea sunt: proiectul International Student Identity Card (ISIC) si proiectul European Youth Card (EYCA). ISIC si EYCA sunt singurele legitimatii pentru studenti / tineri care ofera recunoastere globala si acces la o retea de 140.000 de beneficii in 139 de tari.

    Cerinte

    1. Experienta in vanzari sau dezvoltare de afaceri
    2. Absolvent(a) de studii superioare
    3. Abilitati de coordonare a echipei
    4. Cunoasterea tehnicilor de vanzari si negocieri
    5. Abilitati de comunicare, relationare si persuasiune
    6. Cunoasterea limbii engleze, scrisa si orala
    7. Experienta in interactiunea cu reprezentantii institutiilor academice (universitati sau licee) reprezinta un plus
    8. Disponibilitate pentru deplasari la nivel national

    Responsabilitati

    1) Implementarea planului strategic de business, care presupune cresterea numarului de scoli si universitati care adopta solutia Etugate si emit legitimatii ISIC / ITIC pentru toti elevii si profesorii lor.
    2) Atingerea obiectivelor de performanta si indeplinirea obiectivelor lunare de vanzari
    3) Stabilirea de intalniri cu directorii institutiilor de invatamant din Romania cu scopul de a le prezenta proiectul Etugate si ce beneficii va aduce implementarea pentru institutie, cadre didactice si elevi
    4) Te vei asigura de buna implementare a proiectului si de buna desfasurare a acestuia
    5) Vei coordona reprezentantii de vanzari care vor fi angajati dupa ce primele scoli adopta solutia Etugate
    6) Crearea si mentinerea unei relatii profesionale cu institutiile de invatamant la nivel national si te vei asigura ca aceasta are loc in cele mai bune conditii

    Alte informatii

    Beneficii

    - Salariu fix
    - Bonusuri de performanta
    - Bonuri de masa
    - Biroul este situat in centrul orasului
    - Mediu de lucru prietenos, alaturi de o echipa tanara si progresiva
    - Vei fi o parte importanta a initierii unui nou proiect si a succesului acestuia

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (192)