Digital Content Creator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Digital Content Creator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 12.10.2021

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    ✦ Esti creativ, manuiesti bine cuvintele si ai abilitati de convingere a publicului fara a vinde in mod deschis.

    ✦ Ai o dorinta arzatoare de a crea continut care sa transmita cu usurinta un mesaj, o poveste publicului targetat.

    ✦ Ai abilitați de cercetare la nivel jurnalistic.

    ✦ Ai abilitati de coordonare a unei echipe.

    ✦ Aplicația CANVA iti suna cunoscuta.

    ✦ Iti trebuie ceva skill-uri pentru a crea si administra campanii de FB Ads, Google Ads, Instagram, Pinterest, de ce nu – Tik Tok si pe alte canale pe care le vom considera împreuna ca sunt potrivite.

    ✦ Implicarea in dezvoltarea strategiilor de comunicare digitala, reprezinta un avantaj important.

    ✦ Experienta in creare de continut B2C, reprezinta un avantaj foarte important.

    ✦ Experienta in video editting, video creation, YOUTUBE, reprezinta un avantaj important.

    Responsabilitati

    ✦ Dezvoltarea de material educational care ajuta potentialul client sa raspunda la o intrebare sau sa rezolve o problema intr-un mod distractiv de citit, vizionat sau ascultat.

    ✦ Folosind diferite instrumente vei afla ce intrebari pune publicul si vei dezvolta continut creativ si convingator.

    ✦ Vei crea conținut care sa se axeze pe obiectivele si nevoile clienților pentru toate canalele online (social media, website, platforme marketplace, distribuție interna etc).

    ✦ Vei concepe planul de comunicare in Social Media.

    ✦ Vei analiza si efectua evaluări ale pietei si vei identifica trendurile si oportunitatile de marketing + vei propune modalitati de crestere a vizibilitatii companiei.

    ✦ Vei organiza calendare editoriale.

    ✦ Vei analiza lunar eficacitatea campaniilor online gestionate.

    Alte informatii

    Program: Luni – Vineri (08:30 – 17:00)

    Contract: perioada nedeterminata (3 luni proba)

    Beneficii:

    -Bonuri de masa

    -Telefon

    -Laptop

    -Decontare transport-zona Berceni

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (62)