Inginer Mecanic Proiectant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Robertt Metal Design active.

Vezi toate job-urile Inginer Mecanic Proiectant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Robertt Metal Design
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.09.2021

    Suntem o companie romaneasca, ce activeaza in domeniul constructiei si intretinerii utilajelor din industria cartonului ondulat. Echipa Robertt este in continua crestere, cautam colegi ambitiosi carora le surade ideea de a se dezvolta alaturi de o companie 100% romaneasca. Apreciem corect experienta si deopotriva incurajam colegii aflati la inceput de drum. Sediul si punctul de lucru se afla in Bucuresti, unde se desfasoara/ coordoneaza activitatile împărțite in trei direcții: proiectare si construcție de utilaje si echipamente, prestarea de servicii (instalări, relocări, mentenanță) pentru firmele care activează in domeniul ambalajelor din carton ondulat, proiectarea si execuția de piese de schimb pentru utilajele din industria cartonului ondulat.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice, profil mecanic;
    Cunoștințe solide de desen tehnic;
    Buna cunoaștere a unui instrument de proiectare CAD;
    Cunoștințe MS Office;
    Limba engleza minim nivel mediu;
    Abilități de organizare, planificare si leadership.

    Responsabilitati

    Preluarea si analiza comenzilor de echipamente si piese de schimb de la departamentul comercial;
    Proiectarea echipamentelor si pieselor de schimb utilizând un soft CAD: Inventor,Catia, Solid Works, Fusion, Creo, etc.;
    Planificarea si urmarirea productiei pieselor;
    Transmiterea către departamentul de aprovizionare a necesarului de materiale pentru producție;
    Organizarea spațiului de lucru pentru îmbunătățirea fluxului de producție;
    Coordonarea echipei de producție (operatori mașini-unelte).

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial corect si motivant;
    Contract de munca cu durata nedeterminata;
    Program: 08:00 - 17:00 (pauza masa 1h), Luni - Vineri;
    Punct de lucru: cladirea East City Tower, vis a vis de statia de metrou Republica;
    Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala in cadrul companiei.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (145)