Senior Financial Planning Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile qpas active.

Vezi toate job-urile Senior Financial Planning Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: qpas
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.10.2021
    Remote work: On-site

    Responsabilitati:

    • Participa la procesul de bugetare si de revizuire trimestriala a acestuia (rolling forecast), asigurându-se ca estimarile rezultate sunt robuste și asigura reflectarea celor mai recente evoluții ale companiei in linie cu strategia de afaceri;
    • Coordoneaza procesul de bugetare pentru departamentul de vânzări și departamentul de servicii client;
    • Introduce in sistem asumptiile aferente bugetului asigurandu-se ca toate corelatiile sunt validate;
    • Pregatește prezentari si rapoarte pentru susținerea bugetului și analizelor trimestriale;
    • Monitorizează indicatorii de performanță, evidentiind tendințele și analizeaza cauzele variațiilor neașteptate;
    • Identificarea proactivă a riscurilor și a oportunităților de dezvoltare a afacerii;
    • Participa la formularea strategiei de profitabilitate in vederea cresterii profitabilitatii la nivel de produs;
    • Participa la modelarea financiară în proiectele de afaceri (business case), precum si la elaborarea de analize post-implementare;
    • Colaboreaza cu departamentul de vanzari si de marketing pentru segmentarea pietii in vederea imbunatatirii profitabilitatii;
    • Efectuarea de evaluari financiare pentru masurarea eficientei actiunilor de stabilire a preturilor
    • Intocmește rapoarte și analize la cerere;
    • Își aduce contribuția la efortul depus de echipă prin atingerea obiectivelor personale;
    • Protejează operațiunile companiei prin păstrarea confidențialității asupra informațiilor financiare;
    • Își perfecționează cunoștințele tehnice prin participarea la cursuri si diverse seminarii;
    • Îndeplinește orice alte sarcini dispuse de superiorul direct și/sau ierarhic în conformitate cu regulile societății și reglementările legale în vigoare, corespunzător competențelor profesionale și atribuțiilor prevăzute în fișa postului;
    Candidatul ideal:
    • Studii superioare finalizate (ideal studiile economice);
    • Experienta in servicii financiare constituie un avantaj;
    • Experiența anterioară în previzionare și raportare reprezintă un plus;
    • Experiență în realizarea de modele financiare și înțelegerea situațiilor financiare;
    • Abilități solide de comunicare, analitice și de organizare/interpretare date;
    • Abilități de bugetare, raportare si planificare financiară;
    • Atenție la detalii și acuratețe gandire analitica;
    • Persoană organizată, cu excelente abilități de comunicare;
    • Abilități ridicate de utilizare a aplicațiilor Microsoft Office (Excel, PowerPoint, Word, Outlook)
    • Limba engleza – nivel avansat;
    Alte informatii:
    • Procesul de recrutare se desfasoara prin QPAS, agentie de recrutare si hedhunting;
    • Numai candidatii eligibili vor fi contactati;

    Atentie:
    • Prin aplicarea la acest job, se considera ca avem consimtamantul Dvs. implicit, pentru procesarea datelor cu caracter personal, de catre QPAS, conform Regulamentului (UE) 2016/679.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (226)