Coordonator Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adecco Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.09.2021
    Remote work: On-site

    Scopul postului:

    • Mentinerea relatiei zilnice cu 3PL-ul si coordonarea acestuia pentru a indeplini obiectivele de livrare zilnice ale companiei;
    • Actionarea ca unic punct de contact al departamentului logistic pentru gestionarea situatiilor zilnice;
    Responsabil pentru urmarirea produselor, analizelor de rute si recomandarilor de rutare pentru a asigura o eficienta ridicata din punct de vedere al transportului si distributiei produselor;
    Principalele responsabilitati:
    • Raportarea pierderilor de produs finit din retururi si nu numai, precum si actualizarea fisierelor de cost impact corespunzator;
    • Verificarea costurilor de transport si distributie primite de la 3PL;
    • Gestionarea procesului de schimb al paletilor cu partenerii;
    • Actionarea ca unic punct de contact pentru departamentele companiei oferindu-le informatii din toate ariile de Logistica.
    • Solutionarea situatiilor de exceptie in activitatea logistica;
    • Rezolvarea problemelor operative de logistica (comenzi, distributie, transport) cu distribuitorii/antreprenori/MT, asigurand livrarea adecvata si la timp a comenzilor clientilor,
    • Organizarea procesului de retur din toate platformele existente (paleti, marfa vandabila,marfa nevandabila).
    • Gestionarea rapoartelor specific departamentului logistic;
    • Gestionarea activitatatii transportului international solicitat de echipa Planificare;
    • Verificarea lunara a costurilor de transport international primite de la Control Tower.(emiterea de PO-uri si separarea costurilor
    Cerinte:
    • Abilitati de comunicare;
    • Abilitati analitice
    • Flexibilitate
    • Persoana sociabila,punctuala
    • Spirit de echipa
    • Toleranta si colaborare
    • Receptiv la noutati in domeniul de lucru
    • Studii superioare
    • Limba engleza nivel minim mediu
    • Excel avansat
    • Cunostinte minim medii SAP si/sau Navision

    BUCURESTI, Branesti, Popesti Leordeni,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (26)