Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile INTERBRANDS ORBICO active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: INTERBRANDS ORBICO
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.09.2021

    Interbrands Orbico este cel mai mare distribuitor de produse FMCG și Beauty din România, parte a Grupului Orbico, cel mai mare distribuitor din Europa, cu o prezență activă în 24 de țări.

    Avem peste 200 de branduri în portofoliul nostru și peste 30 000 de clienți în România.

    Aducem valoare partenerilor noștri prin soluțiile digitale și logistice pe care le oferim, printr-o gamă largă de produse de calitate și o viziune bazată pe performanță.

    Cerinte

    - Studii superioare economice finalizate;
    - Experiență anterioară pe un rol similar- reprezintă un avantaj;
    - Cunoștințe solide de contabilitate;
    - Cunoștințe bune de MS Office – Excel, Acces;
    - Cunoștințe utilizare Wizcount – reprezintă avantaj;
    - Orientare spre obiective și respectarea termenelor;
    - Abilitati de comunicare;
    - Atenție la detaliu și spirit analitic.
    - Abilitati pentru lucrul in echipa;
    - Capacitate de coordonare a prioritatilor.

    Responsabilitati

    - Emiterea si inregistrarea facturilor de servicii clienti (interne/externe)
    - Inregistrarea si evidenta estimarilor lunare de cheltuieli, precum si a facturilor aferente
    - Inregistrarea si evidenta estimarilor lunare de venituri din servicii de marketing, precum si a facturilor aferente
    - Inregistrarea compensarilor intre creante si datorii in sistemul contabil
    - Inregistrarea si evidenta cheltuielilor in avans
    - Inregistrarea si evidenta asigurarilor
    - Verificarea soldurilor debitoare si creditoare precum si verificarea rulajelor de cheltuieli inregistrate in cursul lunii
    - Efectuarea componentelor de sold lunare pentru conturile contabile
    - Efectuarea periodică a confirmărilor de sold cu partenerii (clienți, furnizori);
    - Verificarea lunară a registrelor de casă aferente punctelor de lucru;
    - Cooperarea cu superiorul direct (Contabil Șef) pentru urmărirea respectării procedurilor financiar-contabile interne;
    - Responsabil pentru întocmirea raportărilor interne solicitate de Contabilul Șef.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre INTERBRANDS ORBICO. Consultati Politica de procesare a datelor personale a INTERBRANDS ORBICO >>

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (75)