Gestionar- Brasov

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 27.10.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Cerinte:

    - Studii medii tehnice - minim;
    - Studii superioare tehnice se considera avantaj;
    - Experienta minim 1 an in logistica/administrare depozit, industria automotive;
    - Certificat ISCIR stivuitorist;
    - Cunostinte procese si fluxuri logistice;
    - Lean management (Kanban, FIFO, JIT) nivel de baza;
    - Cunostinte engleza nivel mediu;
    - Cunostinte de limba germana - reprezinta un avantaj;
    - Capacitate de analiza si rezolvare de probleme;
    - Comunicare si lucru in echipa;
    - Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi.

    Responsabilitati

    Ce responsabilitati vei avea:

    - Vei prelua, ambala si depozita conform instrucţiunilor de ambalare si de lucru a marfurilor pentru export;
    - Vei pregati marfurile pentru expeditie, utilizand, dupa caz, stivuitorul sau alte instrumente;
    - Vei eticheta marfurile conform prescriptiilor VDA;
    - Vei pregati si vei incarca marfurile in camion, astfel incat acestea sa nu sufere deteriorari pe timpul transportului;
    - Vei participa activ la inventar;
    - Vei informa seful direct si coordonatorul de schimb asupra activitatii precum si a oricaror abateri de la regulile existente;
    - Vei respecta toate cerintele de mediu, protectia mediului si gestionarea deseurilor;
    - Vei lucra in stransa colaborare cu echipa de manipulanti marfuri si stivuitoristi.

    Ce beneficii vei avea:

    - Tichete de masa/tichete cadou;
    - Prime si bonusuri periodice;
    - Abonament medical tip business;
    - 25 zile de concediu/an;
    - Transport asigurat.

    Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la numarul de telefon: 0753626386