Operator SMT

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 23.09.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    - Studii medii tehnice.
    - Cunostinte despre presele de injectie.
    - Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj.
    - Disponibilitate de lucru in 3 schimburi.
    - Atentie la detalii, proactivitate, organizare.
    - Persoana receptiva, sociabila si avand spirit de echipa.

    Responsabilitati

    - Reglarea masinilor de injectie, realizare mentenanta preventiva nivel 1 pentru masina de injectie si matrite.
    - Montarea si demontarea matritelor pe presele de injectie in conformitate cu instructiunile de lucru.
    - Reglarea parametrilor de injectie.
    - Alimentarea masinilor de injectie cu material granulat.
    - Coordoneaza operatorii din subordine.
    - Urmareste ca operatorii sa respecte instructiunile de lucru si etapele de lucru.
    - Urmareste realizarea planului de productie.
    - Motiveaza si sustine echipa.

    Alte informatii

    - Salariu motivant.
    - Tichete de masa.
    - Mediu de lucru la standarde europene.
    - Daca te intereseaza te asteptam pe strada Tebe