Specialist Achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Maravet active.

Vezi toate job-urile Specialist Achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Maravet
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Actualizat la: 29.09.2021

    Avem o istorie de peste 22 ani, incepându-ne activitatea in 1998, cand s-au facut demersurile pentru inregistrarea in Romania a primelor medicamente de uz veterinar din portofoliu. Astfel, am ajuns sa detinem exclusivitate pentru comercializarea in Romania a peste 170 de produse de uz veterinar.

    Cerinte

    Profită de ocazia de a te alătura unei companii multinaționale, stabilă pe piața muncii și unui colectiv de muncă energic! Dacă ai experiență în achiziții și îți place să pui totul în mișcare, te așteptăm în echipa noastră!

    Pentru ocuparea acestei poziții, trebuie să:
    - Ai experiență de 3 ani pe o poziție similară;
    - Ai sudii superioare;
    - Ai cunoștințe de limba engleză la nivel minim C1;
    - Ai foarte bune cunoștințe de operare în MS Office (în special Excel – la nivel avansat);
    - Ai abilități de comunicare și negociere;
    - Ai domiciliul în Baia Mare;
    - Ai disponibilitate pentru deplasări.

    Responsabilitati

    Obiectivul tău principal va fi planificarea, organizarea și încheierea procesului de aprovizionare cu mărfurile care fac obiectul activității firmei, prin comunicări frecvente cu colegii și negocieri cu furnizorii.

    Ceea ce va trebui să faci:
    - Să efectuezi analize de stoc, previziuni de vânzare și să generezi necesarul de aprovizionare, prin emiterea de comenzi către furnizorii companiei;
    - Să menții legătura cu furnizorii/producătorii prin plasarea de comenzi, transmiterea datelor de încărcare și urmărirea încărcării, livrării și recepției mărfurilor;
    - Să întocmești documentele necesare aferente proceselor de aprovizionare;
    - Să traduci prezentările de produse și etichete, în funcție de necesitate;
    - Să gestionezi rezolvarea eventualelor probleme apărute la livrare și să le comunici către furnizori în vederea soluționării;
    - Să oferi suport administrativ colegilor din departamentul vânzări;
    - Să întocmești rapoarte statistice pentru managementul firmei și colaboratorii externi;
    - Să organizezi / coordonezi listarea produselor noi in sistemul ERP.

    Alte informatii

    Ceea ce îți oferim:
    - Pachet salarial aliniat cu volumul de muncă;
    - Posibilitate de dezvoltare pe plan profesional;
    - Stabilitate și siguranța plății salariului;
    - Echipă tânără și dinamică.

    Trimite-ne CV-ul tău, până la data de: 31.08.2021.
    Candidații selectați pentru susținerea interviurilor vor fi contactați telefonic sau prin email.

    Aplica fara CV
    Baia Mare,

    Aplica fara CV
    Baia Mare,