Ofiter Suport Operational AML

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Raiffeisen Bank active.

Vezi toate job-urile Ofiter Suport Operational AML active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 27.10.2021
    Remote work: On-site

    Ne dorim colegi care:

    • Sa aiba minim 1 an de experienta bancara relevanta (cunostinte despre procesul de inrolare/actualizare date clienti PF&PJ sunt un avantaj).
    • Orientare catre client, abilitati in comunicare, abilitatea de a-si gestiona eficient timpul si activitatile, atentie la detalii, rezistenta la stres sunt cateva din calitatile principale pe care le urmarim in procesul de recrutare.
    • Candidatii care au studii superioare finalizate si sunt absolventi ai unui profil economic/juridic care cunosc limba engleza la un nivel mediu vor beneficia de atentia noastra.

    Responsabilitati:
    • Primeste prin Email solicitarea "Request Information" privind o alerta pe tranzactie
    • Contacteaza clientul prin telefon/email si solicita documente justificative si informatii KYC recente/aditionale.
    • Daca este necesar, notifica clientul si in scris
    • Contacteaza Relationship Manager pentru obtinerea informatiilor referitor istoric relatie cu clientul
    • Ulterior primirii de la client a tuturor informatiilor suplimentare + document justificativ tranzactie, primirii de la RM a informatiilor aditionale KYC, efectueaza o analiza proprie a datelor obtinute, cu referire la: date KYC ale clientului disponibile in CRM, istoric tranzactional extrase din ASR, etc
    • Concluzioneaza si comunica rezultatul propriei analize
    • Arhiveaza electronic documentele si informatiile obtinute
    • Pentru incasarile in valuta, blocate in aplicatia relevanta, analizeaza tranzactia (limita si tara), analizeaza clientul dpdv KYC (functie istoric cu banca), solicita documente justificative si info suplimentare (daca este cazul) si decide postarea tranzactiei
    • La solicitarea altor departamente, contacteaza clientul pentru solicitare documente justificative necesare diverselor analize, ca de exemplu: - analiza si intocmire memo clienti cu risc ridicat/ mai ridicat - alertele generate de Anomaly detection
    • Asigura indeplinirea indicatorilor stabiliti prin obiectivele echipei
    • Executa orice alta sarcina legata de fluxul firesc al activitatii si misiunea postului
    În Raiffeisen Bank selecția și promovarea oamenilor se bazează exclusiv pe baza competențelor. Suntem deschiși către diversitate și nediscriminare și încurajăm includerea tuturor angajaților, pentru un mediu de lucru eficient, creativ și plăcut, cu o balanță echilibrată între muncă și viața personală! În banca noastra, profilul angajatului ideal nu ține cont de vârstă, ci de entuzisam și pasiune, nu ține cont de religie, ci de dorința de a învăța, nu ține cont de gen, ci de profesionalism, nu ține cont de etnie, ci de aptitudini și competențe! Cu cât suntem mai diferiți, cu atât mai multă valoare putem crea împreun Raiffeisen Bank aduce in Romania traditia bancara de peste 130 de ani a grupului austriac Raiffeisen Zentralbank Österreich AG, bazata pe accesibilitate, eficienta si incredere. Istoricul si experienta grupului, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin in afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui aspiratiile in realitate. Daca esti orientat spre solutii, responsabil si pui pasiune in ceea ce faci, poti reusi impreuna cu o echipa profesionista in care meritele iti vor fi recunoscute.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,