Trade Account Executive - Philip Morris - Covasna

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile INTERBRANDS ORBICO active.

Vezi toate job-urile Trade Account Executive - Philip Morris - Covasna active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: INTERBRANDS ORBICO
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Covasna
  • Actualizat la: 23.09.2022

    Interbrands Orbico este cel mai mare distribuitor de produse FMCG și Beauty din România, parte a Grupului Orbico, cel mai mare distribuitor din Europa, cu o prezență activă în 24 de țări.

    Avem peste 200 de branduri în portofoliul nostru și peste 30 000 de clienți în România.

    Aducem valoare partenerilor noștri prin soluțiile digitale și logistice pe care le oferim, printr-o gamă largă de produse de calitate și o viziune bazată pe performanță.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate;
    • Experienta minima in domeniu - 2 ani;
    • Fara antecedente penale;
    • Permis categoria B si experienta rutiera;
    • Cunostinte nivel mediu de operare PCAbilitati manageriale, viziune si gandire strategica, capacitate de analiza si sinteza, capacitate de comunicare, abilitati de vanzare si negociere, abilitati numerice, spirit de initiativa.

    Responsabilitati

    • Propune si sustine implementarea planificarii strategice a activitatii de vanzare a subdistribuitorilor din zona alocata, cu scopul de a creste profitabilitatea si vizibilitatea produselor din portofoliu;
    • Verifica si raporteaza gradul de implementare si realizare al obiectivelor subdistribuitorilor din zona alocata.
    • Negociaza cu clientii contracte de vizibilitate, imagine si target, conform Politicilor si programelor puse la dispozitie de catre Companie.
    • Monitorizeaza responsabil bugetul alocat pentru semnarea contractelor ;
    • Defineste clar impreuna cu managerul direct bugetul comercial de contractare in conformitate cu obiectivele si Politica Comerciala a companiei ;
    • Stabileste obiective de volum pentru clientii gestionati pastrand conexiunea intre dezvoltarea vanzarilor/afacerii clientului si obiective/asteptari setate;
    • Furnizeaza feedback managementului dupa fiecare intalnire si sa propuna planuri concrete de actiune in urma acestor intalniri avute cu clientii;
    • Identifica potentiali clienti in vederea stabilirii de relatii contractuale cu acestia atat pentru a creste volumul vanzarilor, cat si pentru a se asigura o cat mai buna vizibilitate a produselor comercializate de Companie in zona alocata prin instalarea de standuri si alte materiale la nivel de magazine;

    Interbrands Marketing&Distribution face parte din elita companiilor de distributie si marketing bunuri de larg consum din Romania, acoperind aproximativ 8% din vanzarea bunurilor de larg consum din toata tara.

    Infiintata inca din 1993, compania are acoperire nationala, reusind sa aprovizioneze saptamanal peste 40.000 de locatii comerciale, accesand mai multe canale de vanzare cu un portofoliu extins de produse, adaptat permanent cererii din piata (aproximativ 3.000 de tipuri de produse promovate).

    Printre producatorii ale caror produse le distribuim si/sau administram pot fi mentionati: Procter&Gamble, British American Tabacco, Philip Morris, Henkel, Danone, Nestlé, Nexcare, Atifco, Scandia, DeLonghi, Kenwood. Incepand cu anul 2012, Interbrands dezvolta marci si produse proprii, lansand brand-urile: Ops, Naturalesse, Fresko, Pops, Tucan, Bono, Korab, Puerto del Gusto, Lustro.

    Enjoy the Right Choice!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre INTERBRANDS ORBICO. Consultati Politica de procesare a datelor personale a INTERBRANDS ORBICO >>

    Covasna,