Reprezentant Vanzari B2B – zona Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Vanzari B2B – zona Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 13.11.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, distribuitor national de dezinfectanti si produse de curatenie, recrutam Reprezentant Vanzari B2B - zona Bucuresti. Sediul este in Bragadiru, jud. Ilfov.

    Cerinte:
    - absolvent/a studii medii/ superioare (diploma in marketing sau management reprezinta avantaj)
    - capacitate de prioritizare in raport cu cerintele potentialilor clienti si ale Directorului de Vanzari
    - experienta de minim 4 ani intr-un post similar, preferabil in domeniu (reprezinta avantaj)
    - permis de conducere – categoria B
    - bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint)

    Responsabilitati

    - mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti prin atragerea continua de noi clienti
    - executarea corecta a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu
    - intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasarea sumelor si efectuarea platilor in numerar
    - realizarea planului lunar si anual de vanzari
    - stabilirea si dezvoltarea unor relatii profesionale cu clientii
    - acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti
    - participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii
    - intocmirea si prezentarea materialelor de sinteza (rapoarte, statistici) si a bugetelor estimative

    Alte informatii

    Se ofera:
    - salariu fix (2.500-3.000 lei, in functie de experienta si abilitatile demonstrate) + bonus: procentaj din vanzarile realizate
    - autoturism de serviciu: masina electrica
    - oportunitati reale de dezvoltare profesionala si de promovare

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Brasov,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (181)