Regional Sales Manager – Vestul Olteniei

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Regional Sales Manager – Vestul Olteniei active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Drobeta Turnu-Severin
  • Resita
  • Targu Jiu
  • Actualizat la: 26.08.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, producator si distribuitor national de dezinfectanti si produse de curatenie, recrutam Regional Sales Manager, cu activitate in vestul Olteniei: Caras-Severin, Mehedinti, Gorj, Dolj.
    Sediul central este in Bragadiru (jud. Ilfov), dar activitatea se desfasoara din zona alocata.

    Cerinte:
    - se prefera colaborare in sistem SRL/ PFA cu autoturism propriu, cu decontarea cheltuielilor aferente exercitarii rolului
    - minimum 5 ani de experienta pe o pozitie similara
    - foarte bune abilitati de comunicare si de stabilire a unor relatii de calitate cu partenerii
    - abilitati de analiza si planificare
    - concentrare pe rezultate si pe eficienta proceselor
    - foarte bune abilitati de rezolvare a problemelor
    - excelenta capacitate de luare a deciziilor

    Responsabilitati

    Derularea activitatilor de vanzare si distributie in vestul Olteniei: Caras-Severin, Mehedinti, Gorj, Dolj:
    - dezvoltarea si mentinenerea unor relatii excelente pe termen lung cu partenerii companiei (distribuitori, clienti strategici din zona)
    - urmarirea realizarii planului de vanzari, precum si urmarirea incasarii sumelor de la clienti
    - prezenta constanta pe teren in zona alocata si oferirea de suport clientilor si partenerilor
    - organizarea de intalniri periodice cu distribuitori pentru stabilirea obiectivelor de business
    - elaborarea si realizarea planului anual de dezvoltare a departamentului si a bugetelor
    - imbunatatirea fluxurilor de lucru si a proceselor de lucru, cu scopul de a maximiza eficienta si eficacitatea departamentului
    - analizarea principalilor indicatori economici (cifra de afaceri, pierderi, cheltuieli directe) si stabilirea planurilor de actiune pentru imbunatatirea acestora
    - dezvoltarea, implementarea si mentinerea politicii de formare si promovare a imaginii companiei
    - intocmirea corecta si comunicarea in termenele stabilite a rapoartelor solicitate de managementul companiei

    Alte informatii

    Se ofera:
    - pachet salarial corelat cu experienta si abilitatile dovedite
    - bonus: procentaj din incasarile de pe zona
    - oportunitatea de dezvoltare profesionala, alaturi de o echipa dinamica

    Aplica fara CV
    Craiova, Resita, Timisoara,

    Vezi job-uri similare ()