Cashier Bank Representative

Angajator: PRO TV
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.08.2021

    At PRO TV, we inspire Romanians to be better by quality entertainment and information. We offer our viewers on a daily basis, from Monday to Sunday, objective news (Știrile PRO TV), top entertainment (well known shows such as Românii au talent and The Masked Singer), local series (Las Fierbinți, the most watched Romanian series for 17 seasons in a row), blockbusters and premieres.

    As a company, we value innovation, partnership, positivity, honesty, responsibility and entrepreneurship. If you share these same values, we look forward to meeting you! We’re part of Central European Media Enterprises Ltd. (www.cetv-net.com), a media and entertainment company continuing to operate leading businesses in primarily four Central and Eastern European markets: Bulgaria, the Czech Republic, Romania and the Slovak Republic.

    Following the new GDPR regulations, we invite all candidates interested in applying to our available jobs to read the following: http://www.protv.ro/candidate

    Cerinte

    - Absolvent de studii superioare economice (preferabil contabilitate și informatică de gestiune)
    - Experiență de minimum 1 an într-un departament financiar-contabil – reprezintă un avantaj experiența de trezorerie
    - Cunoașterea foarte bună a sistemului financiar – contabil
    - Cunoștințe avansate de Microsoft Office (în special Excel)
    - Cunoștințe de limba engleză - mediu-avansat
    - Persoană dinamică, orientată spre rezultate, organizată, flexibilă, cu spirit de inițiativă, ambițioasă
    - Abilități de comunicare, planificare și organizare

    Responsabilitati

    - Efectuează viramente în conturile angajaților și în conturile cardurilor de companie pentru avansuri de trezorerie solicitate sau alte plăți, după efectuarea verificării documentelor
    - Urmărește soldurile angajaților și îi informează atunci când sunt sume nedecontate
    - Verifică întocmirea corectă și existența aprobărilor necesare pentru documentele primite spre a fi decontate: suma decontata să fie în concordanță cu cea solicitată, iar documentele justificative să conțină toate elementele necesare
    - Urmărește soldurile (ING online) pentru contul de viramente și cere alimentarea acestuia când este necesar, precum și soldurile cardurilor de companie
    - Stabilește zilnic numerarul necesar pentru efectuarea operațiunilor
    - Înregistrează în sistemele contabile ale societății toate tranzacțiile cu numerar efectuate de către aceasta pentru a întocmi zilnic Registrul de Casă
    - Relaționează cu banca pentru retrageri/depuneri de numerar, pentru depuneri/ridicări de documente
    - Întocmește reconcilierile lunare pentru conturile de casă, bancă și pentru conturile de tranzit
    - Arhivează documentele primite și generate conform procedurilor interne de arhivare
    - Efectuează la finalul lunii inventarul numerarului din casierie și reconciliează valorile obținute cu balanța contabilă
    - Execută orice alte activități primite pe cale ierarhică, care se încadrează în profilul specialității sale și sunt compatibile cu calitatea postului ocupat, în limita competențelor sau pe baza unei împuterniciri lărgite