Inginer sisteme electronice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Inginer sisteme electronice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 27.07.2022

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    - Diplomă obtinuta în inginerie electrică, electronică, mecatronică sau un domeniu de studiu comparabil;
    - Experiență profesională relevantă ca membru al proiectului, combinată cu o bună cunoaștere a funcției componentelor electronice și a senzorilor;
    - Familiarizarea cu standardele produselor consumatorilor și susținerea procesului de aprobare;
    - Abilități tehnice și interpersonale puternice în lucrul cu cei implicati in proiect, clienții, precum și furnizorii de servicii de dezvoltare din străinătate;
    - Abilitatea de a se adapta la cerințele de muncă în schimbare, angajamentul puternic, abilitatea de a actiona independent;
    - Fluent în engleză și experiență de lucru multiculturală;
    - Sunt necesare o abordare structurată și analitică, precum și abilități organizatorice și de comunicare puternice;
    - Experiența în tematică și design de layout folosind Altium Designer este un plus;
    - Experiența în proiectarea software încorporată este un plus;
    - Experiența în programarea modelelor de testare în Python, Labview sau SPS este un plus.

    Responsabilitati

    - Responsabilitatea pentru testarea și dezvoltarea cerințelor pentru electronica echipamentelor produse.
    - Urmărirea pachetelor de lucru și a interfeței cu partenerii interni de proiect și furnizorii externi de servicii.
    - Defineste și efectueaza teste funcționale și face analize în cadrul procesului de dezvoltare în strânsă cooperare cu departamentul central de electronică.
    - Asistență la dezvoltarea planurilor de testare, a instrucțiunilor de testare și a echipamentelor de testare pentru ansambluri și sisteme electronice.
    - Asigurarea siguranței sistemului electronic, precum și efectuarea și evaluarea analizelor de risc.

    Alte informatii

    Se ofera:
    - Salariu in functie de competente si rezultate
    - Oportunitatea de implicare in proiecte multinationale
    - Pachet atractiv de beneficii

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Vezi job-uri similare (4)