Senior Marketing Specialist

Angajator: BACOLUX HOTELS
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.07.2021

    Oferim angajaților noștri posibilitatea de a face parte dintr-o echipă și o companie în continuă dezvoltare, posibilitatea de a promova și de a se perfecționa.

    Prețuim echipa, potențialul fiecărui membru Bacolux Hotels și suntem deschiși la tot ce înseamnă nou. Dacă entuziasmul, zâmbetul și dorința de implicare te caracterizează, așteptăm CV-ul tău.

    Cerinte

     minim 3 ani de experienta in marketing in domeniul serviciilor
     experienta in proiecte de branding, campanii de marketing online & offline, social media, si influencer marketing constituie un avantaj
     experinta anterioara in hotel reprezinta un avantaj
     cunostinte bune de Google Analytics, Analitics social media (Facebook, Instagram, LinkekIn), sisteme CRM
     capacitatea de a gestiona eficient mai multe proiecte in paralel
     creativitate, responsabilitate, proactivitate, atentie la detalii
     organizare, planificare, coordonare, analiza si sinteza
     dorinta permanenta de a invata lucruri noi si de autodezvoltare profesionala
     cunoastrera limbii engleze

    Responsabilitati

     participarea activa la elaborarea si implementarea planului de marketing Bacolux Hotels
     implementarea, urmarirea si masurarea campaniilor de marketing
     crearea de continut adaptat pentru fiecare tip de canal de promovare, inclusiv social media si traditional;
     planificarea si implementarea campaniilor de promovare (Google Adwords, Facebook Ads, LinkedIn Ads, email marketing, etc)
     realizarea analizei campaniilor de promovare (rate de conversie, trafic, PPC, clienti potentiali, numar de clienti actuali, bugete consumate, etc);
     administrarea website-urilor Bacolux Hotels si actualizarea permanenta a continutului acestora
     propunerea de proiecte de marketing si campanii creative de promovare (online & offline), precum si implementarea acestora dupa ce au fost aprobate
     verificarea periodica a concurentei Bacolux Hotels si centralizarea / actualizarea informatiilor scrise despre concurenta
     organizarea si participarea la targuri si expozitii locale, regionale, nationale si/sau internationale pentru Bacolux Hotels
     identificarea de parteneriate de marketing si furnizori de servicii de marketing, inclusiv selectie de oferte, negociere si contractare
     actualizarea permanenta a bazei de date cu partenerii si furnizorii de servicii de marketing
     intocmirea de rapoarte periodice folosind resursele oferite de companie (Microsoft Teams, sharepoint, planner, etc

    Alte informatii

    Beneficii:
     pachet salalrial atractiv
     posibilitatea de dezvoltare profesionala
     mediu de lucru placut
     echipa dinamica
     contract de munca pe perioada nedeterminata