Coordonator zonal Dolj-Oltenia Adoptă un Copac!

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ViitorPlus active.

Vezi toate job-urile Coordonator zonal Dolj-Oltenia Adoptă un Copac! active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: ViitorPlus
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 16.08.2021

    ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila este o organizatie non-guvernamentala, non-profit, infiintata pentru a stimula si contribui la transpunerea in practica a conceptului de dezvoltare durabila la nivel de individ, organizatii si comunitati.

    Cerinte

    Ce profil căutăm?
    • Absolvent de studii superioare;
    • Organizarea a minim 2 evenimente cu minim 50 de participanți, din rol de coordonator al acestor evenimente;
    • Cunoștințe informatice bune (excel, word, powerpoint, internet);
    • Limba engleză nivel intermediar;
    • Flexibilitate, dorință de învățare și dezvoltare profesională;
    • Cunoștințe de redactare a unor materiale specifice promovării proiectului: prezentări, comunicate de presă, raportări narative;
    • Preocupare pentru protejarea mediului;
    • Dorința de a lucra într-un ONG;
    • Capacitate de a lucra atât în echipă, cât și independent;
    • Abilități de prezentare în fața unui public;
    • Orientare spre rezultate concrete;
    • Capacitate de a lucra într-un mediu dinamic;
    • Disponibilitate pentru deplasări ocazionale, lucru în teren, muncă logistică;
    • Abilități de relaționare cu grupuri diverse, de la reprezentanți corporate, instituții publice și furnizori diverși, până la voluntari tineri sau persoane din mediul rural;
    • Permisul de conducere categoria B reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    De ce se ocupă?
    • Coordonare în organizarea evenimentelor de plantare: planificarea zilei de plantare, distribuirea participanților pe teren, asigurarea necesarului de unelte și materiale;
    • Coordonare în asigurarea unei bune desfășurări a zilei de plantare; (organizare voluntari, asigurare transport, masă);
    • Suport în comunicarea post-eveniment cu toți participanții;
    • Coordonarea desfășurării comunicării necesare cu toate entitățile implicate în proiect, suport ce presupune: administrare baza de date administrații locale, voluntari, furnizori, raportare, elaborare de prezentări și documente etc.;
    • Coordonarea echipei de voluntari, gestionare documente specifice;
    • Extinderea bazei de date de voluntari;
    • Dezvoltarea de parteneriate cu administrațiile locale;
    • Asigurarea înregistrării și întocmirii formalităților specifice – contracte, parteneriate, procese verbale, facturi etc., atunci când este necesar;
    • Gestionarea cât mai bună a resurselor umane, logistice și financiare care îi revin legate direct de proiect;
    • Consultarea, raportarea și comunicarea permanentă cu managerul de proiect.
    • Activități de teren (suport în evaluarea potențialelor terenuri noi pentru plantare, activități specifice unei zile de plantare – pichetare, ecologizare teren, distribuire unelte și materiale pe parcela de teren);
    • Dezvoltare proiect: efectuare de research-uri necesare pentru explorarea diverselor modalități de îmbunatățire și extindere a proiectului;
    • Organizarea de activități educaționale pentru conștientizarea grupurilor tintă;
    • Plantarea virtuală : Centralizarea numărului de comenzi, asigurarea numărului de puieți în concordanță cu comenzile avute, coordonarea achizițiilor necesare, coordonarea ambalării și transportului puieților

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Pachet salarial motivant alcătuit din salariu fix + tichete de masă ,in jur de 2700 lei, in functie de experienta si calificari
    • 21 de zile de concediu/an;
    • oportunități de avansare salarială pe baza performanței;
    • oportunități de dezvoltare, participare la cursuri de perfecționare, etc.
    Pozitia presupune 80% din timp munca de teren in zona alocata

    Hybrid

    Craiova,