Customer care agent - Olandeza / Germana - Bucuresti

Angajator: Catoprest
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internet - eCommerce
  • Media - Jurnalism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.07.2021
    Scurta descriere a companiei

    Atragem, identificam și selectăm cel mai potrivit candidat.

    CATOPREST oferă soluții de recrutare, oferind clienților săi servicii personalizate în funcție de specificul activității.
    CATOPREST a fost infiintata in anul 2009 pentru a oferi soluții care să permită companiilor din Romania să aibă acces la cei mai potriviți candidați din industria automotive, cea a serviciilor, precum si companii implicate in productie de serie, industria electronica, cosmetice, FMGC si industria maselor plastice.

    Cerinte

    - Atitudine pozitiva, fire comunicativa si proactiva
    - Vorbeste la un nivel avansat (C1) limba germana/olandeza/portugheza scris si vorbit
    - Bune abilitat de operare PC
    - Excelente abilități de comunicare și relaționare, atitudine orientată către client
    - Capacitate de organizare si cooperare
    - Excelente abilitati analitice si atentie la detalii

    Responsabilitati

    -Primeste apeluri de la clientii finali, e-mailuri, solicitari social media, chat-uri, mesaje
    -Identifica corect nevoile clientului si ii ofera suportul necesar
    -Oferirea de feedback prompt si precis clientului, in functie de natura rezolutiei si disponibilitatea clientului
    - Inregistreaza complet si corect informatiile obtinute in urma apelurilor in baza de date a companiei
    - Coopereaza cu superiorii ierarhici sau cu celelale departamente in vederea rezolvarii solicitarilor venite din partea clientilor
    - Efectueaza follow-up si apeluri programate catre client
    - Verificarea corectitudii informatiilior primite prin intermediul canalelor de comunicare referitoare la facturi si diverse documente aferente produsului vandut de catre companie

    Alte informatii

    - Contract de munca pe perioada nedeterminata
    - Salariu competitiv
    - Tichete de masa
    - Bonusuri lunare si anuale
    - Asigurare medicala privata
    - Mediu de lucru tanar si dinamic si posibilitati de avansare
    - Traininguri specializate in cadrul unei companii internaționale