Tehnician Analist Calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Tehnician Analist Calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 12.10.2021

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Pentru a te potrivi acestui job trebuie să ai:

    Studii medii tehnice - minim/ studii superioare tehnice se consideră avantaj;
    Experienţă minim 1 an în calitate, industria automotive;
    Cunoştinţe demonstrate standarde calitate (IATFISO TS și instrumentele calității (5S, FMEA, Ishikawa, 5 Why, PPAP, SPC, 8D, CC/SC, cerinţele specifice clientului), MFU/PFU;
    Mijloace de verificare și control / instructiuni de verificare (SAP) și matrice de ștampilare;
    Audit de produs conform VDA;
    Produse, procese și tehnologii similare: injectare, presare, lăcuire/vopsire, șlefuire-lustruire, frezare, montaj (avantaj);
    Cunoştinţe în utilizarea MS Office, SAP modul Calitate;
    Cunoştinţe engleză nivel mediu/limba germană este considerat avantaj;
    Capacitate de analiză şi rezolvare de probleme;
    Comunicare şi lucru în echipă;
    Capacitate de impunere.

    Responsabilitati

    Ce responsabilități vei avea:

    Monitorizează și aplică etalonul de calitate și standardele definite și agreate cu clientul;
    Efectuează documentat și prin eșantionare verificări ale produselor semifinite/ finite conform cerintelor specifice (teste/serie) și a procedurilor interne;
    Efectuează în mod documentat audituri de produs, audituri de linie și audituri ale dispozitivelor anti-eroare pentru produsele de serie;
    Blochează produsele non-conforme (defecte, suspecte) și oprește procesele de fabricație corespunzătoare acestor produse;
    Evaluează în mod constant procesele, procedurile și locurile de muncă și face sugestii pentru îmbunătățirea continuă a calității proceselor de fabricație si a creșterii eficientei;
    Participă activ în luarea de decizii în cazuri limită, în cadrul ședințelor de calitate sau în productia de serie;
    Asigură permanent atingerea standardului de calitate stabilit în sectorul de producție, participă activ la procesele de reclamații interne și externe (analize date, propune acțiuni, se asigură de implementarea, eficiența și eficacitatea acțiunilor);
    Implementează/ urmărește modul de aplicare a măsurilor/acțiunilor corective/ preventive și verifică eficacitatea acestora, aplicând consecvent ciclul PDCA la reclamațiile interne și externe prin promovarea și punerea în practică a tehnicilor preventive de calitate (FMEA, Evaluări de rebuturi și remedieri, 8D, LOP);
    Verifică prin sondaj corectitudinea efectuării aprobărilor de producție;
    Stabilește și monitorizează mostrele de control pentru inspecția componentelor pe linia de producție;
    Oferă suport pentru efectuarea studiilor de capabilitate, pentru pregătirea documentației PPAP;
    Punctual, acordă suport sau supervizează verificări de stoc în cazul reclamațiilor interne/ externe;
    Întocmește testele referință cu sprijinul departamentului producție în vederea efectuării testărilor Gage R&R.

    Ce beneficii vei avea:

    Tichete de masă/tichete cadou;
    Prime și bonusuri periodice;
    Abonament medical tip business;
    25 zile de concediu/an;
    Transport asigurat.

    Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la urmatorul nr. de telefon:0755042881

    Brasov,

    Brasov,