News Web Editor

Angajator: PRO TV
Domeniu:
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Radio-Televiziune
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.03.2024

    La PRO TV, îi inspirăm pe români să fie mai buni prin divertisment și informații de calitate. Oferim telespectatorilor noștri zilnic, de luni până duminică, știri obiective (Știrile PRO TV), divertisment de top (emisiuni cunoscute precum Românii au talent și Masked Singer), seriale locale (Las Fierbinți, cel mai urmărit serial românesc pentru 18 sezoane la rând), blockbuster-uri și premiere.

    Ca companie, apreciem inovația, parteneriatul, pozitivitatea, onestitatea, responsabilitatea și antreprenoriatul. Dacă împărtășiți aceleași valori, așteptăm cu nerăbdare să vă întâlnim!

    Facem parte din Central European Media Enterprises Ltd., o companie de media și divertisment care continuă să desfășoare activități de conducere în principal pe patru piețe din Europa Centrală și de Est: Bulgaria, Republica Cehă, România și Slovacia Republică.

    Cerinte

    - Excellent written and verbal skills
    - Experience in writing news articles
    - Good knowledge of current local and international main news
    - Understanding the online traffic monitoring platforms
    - University graduate (preferably Philology, Languages, Journalism)
    - Advanced English (written and spoken)

    Responsabilitati

    - Search, choose, write and publish articles on protv.ro and stirileprotv.ro
    - Search, choose and edit photos for the articles published
    - Manage the second screen application: choose and upload relevant content
    - Monitor real time traffic on specialty sites (Google Analytics, Scores, Sati)
    - Work with the sales department to create and promote advertorials
    - Create relevant content for the news site
    - Promote marketing and sales materials and projects in order to achieve the established goals
    - Increase and maintain engagement on the Facebook pages of Pro TV news

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Tichete de vacanta

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (18)