Gestionar depozit

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Otopeni
  • Actualizat la: 24.07.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group este in cautare de Gestionar depozit (hartie / carton) pentru clientul nostru, un furnizor lider de solutii de ambalare durabile, produse din hartie si servicii de reciclare la nivel mondial.

    Respectarea regulilor de SSM, PSI si protectie a mediului inconjurator;
    lndeplinirea sarcinilor de serviciu;
    Punctualitate;
    Amabilitate;
    Capacitatea de a lucra in echipa;
    Disponibilitate;
    Initiativa;
    Spirit organizatoric.

    Responsabilitati

    Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa;
    Receptioneaza si controleaza din punct de vedere al cantitatii si calitatii marfa ce intra in depozit;
    Verifica existenta unei comenzi prealabile si verifica corelatia intre comanda si livrare;
    Efectueaza receptia fizica si introduce datele in Modulul SAP;
    Verifica documentele primite pentru ca acestea sa fie intocmite corespunzator;
    Cantareste marfa si o receptioneaza din punct de vedere calitativ;
    Completeaza, semneaza, stampileaza si trimite documentele furnizorilor;
    Tine legatura cu furnizorii pentru solutionarea eventualelor neclaritati legate de documentatie;
    Tine o situatie clara a documentelor primite si asigura indosarierea acestora;
    Face analiza de calitate si transport pe fiecare furnizor;
    Ruteaza masinile spre incarcari in functie de necesar;
    Pastreaza ordinea si curatenia la locul de munca;
    Vine cu propuneri de optimizare a muncii depuse, a proceselor si a sistemelor folosite;
    Se ingrijeste ca echipamentele date in folosinta sa fie in perfecta stare de functionare.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masa;
    Decont transport;
    Prima de vacanta, de Paste si de Craciun;
    Program lucru: L-V 8:00-16:00;
    Contract: nedeterminat