Expeditor international transport aerian

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 03.08.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Persoana organizata cu aptitudine generala de invatare; aptitudini de comunicare si planificare;
    Experienta in domeniul transport aerian de marfuri de minim 2 ani;
    Obisnuit sa lucreze in conditii de stres, cu termene-limita;
    Sa aiba obisnuinta lucrului in echipa;
    Limba engleza nivel mediu;
    Bune cunostinte de opearare Excel.

    Responsabilitati

    • Facturare si inchidere dosare de aerian;
    • Verificare facturi subcontractori / introducere costuri in sistem;
    • Plasare de comenzi, urmarirea si avizarea acestora catre clienti;
    • Emitere awb-uri si trimiterea acestoara catre liniile aeriene;
    • Customer service – avizare client, obtinere documente vama si trimiterea lor catre dept vama
    • Cerere si obtinere booking de la liniile aeriene
    • Cerere de pret camion la subcontractori, organizari preluari export si livrari import
    • Introducere KPI –uri in system

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Tichete de masa;
    -Asigurare medicala;
    -Transport;
    -Flexibilitate la munca remote.