Secretara - Contabilitate Primara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Secretara - Contabilitate Primara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.08.2021

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cunostinte de contabilitate primara;
    Cunostinte in MS OFFICE (Word, Excel,+ navigare internet);
    Cunostinte de secretariat;
    Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
    Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
    Capacitate de a respecta termene limita;
    Atentie catre detalii - foarte organizata;
    Placere si abilitate de a invata lucruri noi.

    Responsabilitati

    Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de furnizori, facturi de clienti, avize de expeditie, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.;
    Pregatirea si transmiterea actelor contabile catre furnizorul extern de servicii contabile
    Intocmirea registrului de casa
    Verificarea zilnica a extraselelor de cont pentru incasari
    Verificarea facturilor de cheltuieli si furnizori pentru conformitate legala, scadentare plata, datele de identificare plata
    Realizarea fisierului de multitransfer bancar conform cerintelor bancii
    Elaborarea, redactarea si urmarirea de rapoarte, analize specifice, documente si situatii solicitate de managementul companiei (avansuri, neincasate, vanzari, situatii Gps-uri, etc)
    Urmarire solduri furnizori / clienti;
    Tine evidenta perioadei de valabilitate a documentelor autovehiculelor parcului Auto (urmăreşte valabilitatea poliţelor Casco, poliţelor Rca şi a rovinietelor)
    Tine evidenta relatiei firmei cu furnizorii de servicii diverse (furnizori de servicii medicale, protectia muncii, payroll si admin, firme de curierat, etc)
    Tine evidenta la zi a contractelor si a actelor aditionale pentru furnizori si clienti
    Incasari/plati, ridicarea si depunere numerar, ridicare extrase de cont, intocmire registru de casa;
    Inregistreaza deconturile, verifica foile de parcurs;
    Sortare si distribuire corespondenta;
    Arhivarea si actualizarea bazei de date documente;
    Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Salariu fix;
    Bonuri de masa;
    Laptop;
    Telefon mobil;
    Prime de Paste si de Craciun.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    3500 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,