HR Admin

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 30.07.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    • Sudii superioare finalizate;
    • Atestat inspector resurse umane;
    • Cunostinte bune de operare PC, Microsoft Office;
    • Constituie un avantaj semnificativ cunostinte privind lucrul cu aplicatia dp-Payroll si/sau TrueHR;
    • Cunostinte privind legislatia muncii si sistemul romanesc de salarizare:
    o administrare personal (exemplificare: termene operare in Revisal – angajare noua, incetare, act aditional, suspendare)
    si
    o basic in ce priveste salarizare (exemplificare: lucrul cu pontaje, verificare si completare certificate concediu medical);
    • Capabilitate de lucru in conditii de stres, cu termene precise si stricte;
    • Constiinciozitate, atitudine proactiva, comunicativitate.

    Responsabilitati

    • Actualizarea bazei de date a angajatilor (TrueHR si dp-Payroll);
    • Administrarea dosarelor de angajare;
    • Intocmirea documentatiei privind derularea contractelor individuale de munca (acte aditionale, rezilieri, pensionari, suspendari ale C.I.M);
    • Relationarea cu angajatii din magazinele Penny alocate si superiorii ierarhici ai acestora;
    • Intocmirea diverselor adeverinte necesare salariatilor;
    • Verificarea si completarea certificatelor de concediu medical;
    • Verificarea pontajului lunar;

    Alte informatii

    • Asigurare medicala privata;
    • Tichete de masa;
    • Tichete cadou;
    • Zile suplimentare pentru concediu de odihna;
    • Zile libere suplimentare pentru evenimente (ex: zi de nastere, schimbare domiciliu, voluntariat etc.)
    • Asigurarea transportului pana la/de la sediul companiei (shuttle bus).