Helpdesk Agent with English & Spanish

Angajator: Ipsos Interactive Services
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Marketing
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 30.07.2021

    At Ipsos we are passionately curious about people, markets, brands and society. We deliver information and analysis that makes our complex world easier and faster to navigate and inspires our clients to make smarter decisions. We believe that our work is important. Security, Simplicity, Speed and Substance applies to everything we do.

    If you want to join our team, please visit our Hipo employer profile to discover more job opportunities.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    Cunostinte foarte bune de limba engleza sau engleza si spaniola
    Cunostinte foarte bune de operare calculator (pachet Office)
    Abilitatea de a intelege nevoia clientului si de a asculta activ
    Lucru in echipa
    Abilitati de analiza si sinteza
    Cunostintele in domeniul cercetarii de piata reprezinta un plus
    Disponibilitate pentru a lucra ture de noapte.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:

    Ofera informatii si acorda suport live prin telefon si e-mail, persoanelor din US care completeaza sondaje de opinie online. O parte dintre subiectele abordate sunt de natura tehnica, in legatura cu dispozitive de tipul laptop, router, smartphone etc, respectand normele puse la dispozitie de catre supervizor
    Apeleaza clientii pentru a le oferi suport in inregistrarea contului pe platformele online si utilizarea anumitor dispozitive
    Mentine legatura cu clientii pe parcursul derularii studiilor de piata la care acestia participa
    Utilizeaza un mod de adresare concis si politicos, respectand punctul de vedere al fiecarui interlocutor
    Introduce, validează şi prelucrează date respectând normele stabilite
    Efectueaza controlul datelor in scopul identificarii si corectarii erorilor

    Alte informatii

    Programul de lucru in 3 ture:

    Lu - Vi: 16:00 – 24:00/ 23:00 – 07:00;
    Sa - Du: 19:00 – 03:00