Diriginte Santier Instalatii Electrice- inalta tensiune (Muntenia)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Diriginte Santier Instalatii Electrice- inalta tensiune (Muntenia) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Giurgiu
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 29.09.2021

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Recrutam Diriginte Santier Instalatii Electrice (inalta tensiune) pentru clientul nostru, E-Distributie Muntenia, una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România. Compania gestionează rețeaua electrică din București, județele: Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/ retehnologizare/ digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

    Ce am vrea noi să ai:

    • Studii superioare de profil (domeniu energetic sau electrotehnic)
    • Atestat Diriginte Santier Specialitatea Electrice sau intruneste conditiile ca intr-un an sa se poata atesta
    • Atestat ANRE minim 3B
    • Atestat Coordonator SSM sau disponibilitate de a se atesta
    • Competente operare PC
    • Permis conducere categoria B
    • Abilitati motrice

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    • Colaborează cu proiectantul lucrării şi cu societăţile de prestare a serviciilor externe, în vederea obţinerii avizelor şi autorizaţiilor necesare începerii execuţiei lucrărilor.
    • Solicită constructorului întocmirea documentelor preliminare începerii execuţiei lucrărilor
    • Preia amplasamentul de la proiectant şi îl predă executantului
    • Verifică îndeplinirea condiţiilor necesare în vederea începerii lucrărilor şi emite către constructor ordinul de începere a lucrărilor.
    • Urmăreşte derularea execuţiei în teren
    • Verifică existenţa pe şantier a documentelor prevăzute de reglementările în vigoare
    • Verifică pe şantier calitatea lucrărilor executate, calitatea materialelor care intră în sarcina executantului, lucrările ascunse, respectarea măsurilor de securitate şi sănătate în muncă de către personalul antreprenorului.
    • Primeşte şi verifică situaţiile de plată lunare, parţiale şi finale, transmise de executant, efectuând înregistrările necesare în programele informatice de gestiune tehnico economică
    • Întocmeşte “Cartea Tehnică a Construcţiei”

    Alte informatii

    Ce îţi oferim noi:

    • Posibilitatea de a participa la proiecte interesante
    • Mediu de lucru prietenos in cadrul unui departament nou creat
    • Beneficii extrasalariale
    • Zile suplimentare de concediu de odihna sau cu diferite ocazii
    • Traininguri si certificari in domeniu

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (78)