Inventory Controller - Revizor Gestiune - GALATI / BRAILA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Antal International active.

Vezi toate job-urile Inventory Controller - Revizor Gestiune - GALATI / BRAILA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Agricultura active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Antal International
Domeniu:
  • Agricultura
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Braila
  • Galati
  • Actualizat la: 21.09.2021

    We are experts in the global search and selection industry - we work with professional and managerial talent worldwide. Utilizing an extensive international network to carry out cross border work allows us to bring a truly unique approach to the recruitment sector.

    Antal Bucharest was established in 2003, via Irina Vasile, as one of the oldest master franchisees, and has enjoyed a continuous presence in the market and internationally.

    Year after year, our office was locally nominated as Top Profit & Top Revenue in Bucharest as well as among the Top 5 Executive Recruitment agencies in Romania for its area of business, also winning the Best Service Quality Prize of Romanian Franchise National Association.

    Antal Bucharest office, as a master franchisee, has launched since 2003 till today other sub franchised offices in across Romania and is willing to expand, continuously.

    We have made a number of 3.791 placements, since 2003 till today, all of key experts, mid and top roles, out of them 56% are locally based and the rest, internationally.

    Cerinte

    • studii superioare (preferabil studii economice);
    • experienta de min. 2-3 ani ca Revizor Gestiune, preferabil in domeniul produselor agricole;
    • cunostinte operare calculator (Word, Excell, Outlook);
    • carnet conducere categoria B;
    • disponibilitate pentru deplasare in tara, intre punctele de lucru ale companiei. In majoritatea locatie se poate merge dus-intors in aceeasi zi;
    • capacitate de lucru sub presiune;
    • bune competente de comunicare;
    • integritate;
    • capacitate de organizare si analiza.

    Responsabilitati

    Rolul postului:

    • Efectueaza activitati permanente de control si inventariere in toate bazele si silozurile companiei
    • Efectueaza activitati punctuale de control gestiune in orice alte puncte de lucru ale companiei la solicitarea Dir. General, Dir. Fabrica, Director Economic cu raportarea directa a celor constatate catre managerul care a solicitat controlul

    Responsabilitati principale - verificari permanente, pe teren, on-line sau prin verificarea de documente pentru a se asigura de:

    • Corectitudinea cu care sunt facute cantaririle si analizele de calitate
    • Existenta probelor martor
    • Concordanta dintre calitatea marfii receptionate/livrate si cea a probelor martor aferente
    • Integritatea fizica a stocurilor de produse si subproduse
    • Corecta functionare a aparaturii de cantarire si de analiza calitate
    • Intocmirea corecta si completa a documentelor de receptie, livrare si a celor pentru operatiuni
    • Completarea registrelor
    • Depozitarea in conditii optime a produselor
    • Concordanta informatiilor dintre registrele de acces si documentele de receptie/livrare
    • Face propuneri de optimizare a procedurilor si instructiunilor de lucru pe baza constatarilor faptice din actiunile de control;
    • Verifica periodic laboratoarele, spatiile si conditiile de depozitare din baze si silozuri si se asigura ca nu exista riscuri de depreciere a marfii depozitate.
    • Semnaleaza imediat neconformitatile identificate catre Dir. Silozuri, Coordonator Silozuri, sef baza/siloz si solicita/propune masuri de prevenire si eliminare a riscurilor;
    • Se asigura prin verificari periodice ale inregistrarilor si fizic pe teren ca aparatele de cantarire si de analiza calitate sunt legate la soft (conform mod de lucru implementat). Verifica inregistrarile si atunci cand constata ca au fost introduce manual date in soft solicita sa vada aprobarile ce le-au fost date laborantilor pentru a efectua cantarii si analize cu introducere manuala de date.
    • Verifica inregistrarile din soft si documentele emise in activitatea de laborator si se asigura ca sunt respectate procedurile de lucru, STASurile si se respecta incadrarea rezultatelor in toleranta cf.normelor metrologice si procedurilor interne;
    • Verifica prin sondaj, utilizand sistemul de supraveghere video, modul de efectuare a cantaririlor si a determinarilor calitative si se asigura ca nu exista nereguli care se pot constitui in prejudicii pentru companie. Semnaleaza imediat, in scris, catre Dir. Silozuri orice neregula constatata;
    • Verifica si se asigura ca la fiecare operatiune de receptie/livrare se constituie probe martor si ca delegatii marfurilor primesc la randul lor cate o proba. Face verificari prin sondaj ale probelor martor cu inregistrarile facute la momentul constituirii lor;
    • Controleaza si urmareste inscrierea corecta a rezultatelor in documentele de receptie, conditionare, uscare, aerare, livrare si in registrele de evidenta a calitatii;
    • Vrifica si se asigura ca toate documentele de receptie si livrare sunt intocmite conform normelor legale;
    • Verifica daca este tinuta corect evidenta cantitativa si calitativa a stocurilor de produse si subproduse;
    • Confrunta periodic documentele de evidenta a gestiunii de la silozuri/baze cu cantitatile receptionate, depozitate si livrate si rezultatele analizelor si operatiunilor efectuate;
    • Verifica lunar activitatea gestionarilor (corectitudine intocmire fise de magazie, corectitudine evidenta stocuri, etc.);
    • Verifica corectitudinea intocmirii documentelor (note de intrare-receptie, adrese de transfer, avize de insotire a marfii, acte de justificare a gestiunii, etc);
    • Verifica documentele de justificare a gestiunii;
    • Verifica periodic existenta faptica a stocurilor de produse si subproduse din fiecare punct de lucru, comparativ cu stocurile scriptice;
    • Efectueaza controale inopinate si inventare la gestiunile companiei;
    • Urmareste reglarea stocurilor pe gestiuni, realizarea transferurilor intre punctele de lucru (scriptic), verifica inregistrarile din fisele de magazie;
    • intocmeste rapoarte scrise dupa fiecare misiune de control si le aduce la cunostinta Dir. Silozuri, Coordonator Silozuri si sef baza/siloz si Dir. General;

    Candidatul(a) va putea locui in zonele Galati sau Braila de preferat, si nu va fi nevoit(a) sa vina zilnic la sediile Companiei, avand multe deplasari, cat si lucru individual si rapoarte de performat. Va avea la dispozitie un auto de companie permanent.
    Exista sansa unei promovari in functii de audit intern.

    Aplica fara CV
    Galati,

    Braila,

    Galati,

    Vezi job-uri similare (5)