Account Manager B2B-Cluj

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nextgen Communications active.

Vezi toate job-urile Account Manager B2B-Cluj active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Nextgen Communications
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 29.07.2021

    NextGen Communications este una dintre cele mai tinere si dinamice companii ce activeaza pe piata de telecomunicatii din Romania, oferind servicii in 37 orase mari si peste 300 de localitati.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Minim studii medii;
    • Permis auto categoria B
    • Experienta relevanta de minim 1 an in vanzari, de preferat in vanzari business (persoane juridice);
    • Abilitati de Vanzare si Negociere;
    • Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint;
    • Orientare catre atingerea rezultatelor, Proactivitate si orientare catre client;
    • Bune abilitati dre interactiune si dezvoltare a relatiilor profesionale;
    • Abilitati foarte bune de comunicare – scris si vorbit – la orice nivel dintr-o organizatie;
    • Abilitati in rezolvarea problemelor si planificarea activitatii;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • Identificarea si contactarea clientilor business, in vederea promovării serviciilor specifice NextGen Communications;
    • Sustinerea vizitelor la prospecti/clienti in vederea identificarii nevoilor si oportunitatilor de vanzare;
    • Negocierea si semnarea contractelor de vanzare cu clientii business;
    • Colaborarea cu departamentele responsabile in vederea implementarii contractelor semnate;
    • Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii business;
    • Crearea oportunitatilor de vanzare prin cold calling, prospectare in teren,networking,etc;
    • Monitorizarea evolutiei pietei de telecomunicatii si a actiunilor competitiei ;

    • Raportarea corecta si completa a activitatilor zilnice

    Alte informatii

    Oferim:
    • Pachet salarial fix + parte variabila in raport cu performantele;
    • Bonuri de masa;
    • Pachet Medical in parteneriat cu Med Life/ Regina Maria;
    • Instrumente de lucru specifice pozitiei: masina, laptop, telefon;

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (26)