Supply Chain Planning Senior Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TenarisSilcotub active.

Vezi toate job-urile Supply Chain Planning Senior Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: TenarisSilcotub
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Zalau
  • Actualizat la: 10.03.2022

    Locatie: Zalau, Romania
    Departament: Supply Chain Planning - Europe – Organizat si meticulos, inovativ, mediu de lucru dinamic si provocator. Obiectiv: Colaboreaza in analiza si evaluarea specifica a Supply Chain si ofera suport in implementarea initativelor de servicii si aproiectelor din aria de responsabilitate.

    Responsabilitati:

    • Ofera sfaturi in aria sa de responsabilitate in ceea ce priveste Supply Chain Planning, oferind suport pentru analiza imbunatatirilor
    • Contribuie la proiecte pentru a atinge performanta si a imbunatati procesele analizand oportunitatile si nevoile de investitii detectate, rezolva diferentele intre proceduri, proiecteaza si dezvolta scule pentru executie si conduce analizele necesare
    • Ofera suport in optimizarea performantei companiei si a Supply Chain, colectand informatii cu privire la ariile de control ale diverselor regiuni, analizand si intocmind propuneri de imbunatatiri, monitorizand etapele executiei si identificand problemele esentiale
    • Pregateste si analizeaza schema procesului controlului de gestiune al Supply Chain identificand variabilele, interfetele, punctele de control, definitiile standardelor si informatia disponibila. Monitorizeaza bugetul indicand abaterile si controland procesele bugetare
    • Genereaza standarde pentru procesele si procedurile Supply Chain analizand procesele, procedurile si standardele SC si asistand la imbunatatirea celor existente
    Ce cautam:
    • Studii Superioare: Inginerie Economica / Inginerie / Logistica
    • Limbi Straine: Engleza - Avansat
    • Cunostinte Specifice: Excel, Outlook, SAP, Supply Chain
    • invatare rapida si acuratete in realizarea responsabilitatilor
    • abilitati analitice si de sinteza
    • abilitati foarte bune de comunicare si interactiune cu persoane de diferite nivele ierarhice
    Ce oferim:
    • Salariu Competitiv
    • FlexiBenefits
    • 24 zile de concediu
    • Bonus de performanta
    • Bonus de relocare

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Iasi, Zalau,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Zalau,