Reprezantant vanzari echipamente statii epurare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Reprezantant vanzari echipamente statii epurare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Campina
  • Mizil
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 21.09.2021

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    • diplomă universitară tehnică;
    • Engleză - nivel avansat;
    • cunoștințe informatice bune, în special Microsoft Office (Excel, Word etc.)
    • AutoCAD - obligatoriu;
    • SAP va fi considerat un plus;
    • activități în suportul clienților: oferă clienților răspunsuri / oferte rapide, corecte și complete, gestionarea precomenzilor și asistență post-vânzare, furnizarea de rapoarte periodice solicitate către conducere, comunicare rapidă și eficientă în cadrul echipelor de vânzări;
    • abilități de comunicare foarte bune;
    • orientat spre rezultat / client;
    • spirit de lucru în echipă;
    • capacitatea de a citi și de a înțelege aspectele instalațiilor de tratare a apelor uzate
    • disponibilitate pentru călătorii de afaceri în Bulgaria, Moldova, Italia;
    • persoană punctuală și proactivă;
    • standarde etice ridicate, onestitate și integritate;
    • gandire analitica;
    • atitudine de rezolvare a problemelor;
    • permisul de conducere este obligatoriu.

    Experienţă:
    • cel puțin 2 ani de experiență specifică vânzătorului în sectorul TRATAMENTULUI APELOR UZATE;

    Responsabilitati

    • menține clienții existenți și identifica noi clienți potențiali / clienți pentru gama de produse WATER DIVISION.
    •elaborează și prezintă documentația tehnică care respectă caietele de sarcini și cerințele sectoriale specifice;
    • asigură ceșterea vânzărilor prin promovarea produselor ;
    •identifica noi clienți potențiali / afaceri;
    • vizite la clienți;
    • studiu de piață ;
    • elaborareaza propunerile de afaceri și a cotațiilor;
    • gestioneaza precomenzile și ofera suport post-vânzare;
    • furnizeaza conducerii rapoartele solicitate periodic.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Moreni, Ploiesti, Targoviste,

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (8)