Industrial Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Industrial Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.11.2021

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Recrutam Industrial Controller pentru clientul nostru, E-Distributie Muntenia, una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România. Compania gestionează rețeaua electrică din București, județele: Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

    Ce am vrea noi să ai:

    • Studii superioare in domeniul economic sau tehnic
    • Experienta 2-3 ani in controlling
    • Cunostinte Excel, PowerPoint, SAP
    • Certificare CECCAR/CAFR- avantaj
    • ACCA/IFRS- avantaj
    • Cunostinte avansate limba engleza
    • Disponibilitate de a invata si a asimilia cunostinte din domeniul electroenergetic

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    • Monitorizeaza schimbarile cadrului de reglementare definit de Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Energiei, precum si a modificarilor de legislatie cu potential impact asupra activitatii companiei
    • Intocmeste punctul de vedere al departamentului asupra modificarilor cadrului de reglementare si propune solutii de imbunatatire in colaborare cu departamentul Reglementare
    • Asigura legatura directa cu departamentul Reglementare din cadrul societatii
    • Evalueaza impactul economic al deciziilor luate de Autoritatea de Reglementare din domeniul Energiei Electrice asupra planului de investitii
    • Actualizeaza sistemele informatice cu modificarile survenite in cadul de reglementare
    • Asigura monitorizarea lunara a planului de investitii in cadul departamentului
    • Ofera suport unitatilor de Business din cadrul societatii in evaluarea impactului economic al deciziilor luate de Autoritatea de Reglementare din domeniul Energiei Electrice (ANRE)
    • Efectueaza analize de risc asupra proiectelor alocate in planul de investii
    • Monitorizeaza evolutia indicatorilor aferenti proiectelor incluse in planul de investitii, identifica criticitatile si propune solutii pentru rezolvarea acestora
    • Intocmeste scenarii progresive/evolutive in ceea ce priveste impartirea costurilor incluse in planul de investitii
    • Calculeaza indicatorii economici si pregateste documentatia aferenta acestora pentru introducerea in planul de investitii
    • Colaboreaza cu Unitatea Proiectare si Constructii PM pentru evaluarea impactului generat de eventualele variatii ale proiectelor (de natura economica si/sau tehnica)

    Alte informatii

    • Posibilitatea de a participa la proiecte interesante
    • Mediu de lucru prietenos
    • Beneficii extrasalariale
    • Dezvoltare continuă prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (39)