Inginer Proiectant Electric - Bucuresti

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant Electric - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 14.08.2021
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Companie: E-Distributie Muntenia

    Forma contractului individual de munca: Perioada determinata de 2 ani, cu posibilitatea de prelungire, prin intermediului partenerului nostru de leasing HUMANGEST.

    Competente tehnice si personale:

    Minim 1 an experienta in domeniu electroenergetic constituie un avantaj;
    Studii superioare absolvite in domeniul electroenergetic sau similar;
    Capacitatea de sinteza si analiza in lucrul cu documente, claritate si usurinta in comunicare, discernamant in aprecierea situatiilor si luarea deciziilor, rapiditate si corectitudine in executarea sarcinilor de serviciu, comunicare cu usurinta in relatiile cu colaboratorii;
    Capacitate de analiza si sinteza;
    Capacitate de organizare;
    Gestioneaza bine munca repetitivă;
    Capacitate de lucru in conditii de stres;
    Permis conducere, categoria B;
    Îmbrățișați metodologia Agile pentru a solutiona posibile blocaje;
    Avantaj: limba engleza sau italiana;

    Responsabilitati

    Candidatul de succes va fi responsabil cu urmatoarele:

    Verifica introducerea corecta a cererii de racordare inregistrata la Enel Energie/SMR, verifica documentatia stabilita prin reglementarile in vigoare privind emiterea avizelor tehnice de racordare aferente cererii si valideaza in programul informatic (SALESFORCE).
    Intocmeste fisa de solutie si fisa de calcul a tarifului de racordare pentru bransamente standardizate pe baza de indici specifici.
    Completeaza datele spacifice emiterii ATR conform limitelor de competenta, folosind aplicatiile informatice specifice.
    Elaboreaza si gestioneaza contracte de racordare conform limitelor de competenta stabilite.
    Elaboreaza si gestioneaza contracte de executie lucrari conform limitelor de competenta stabilite.
    Utilizeaza aplicatia SAP pentru receptia lucrarilor pe tarif de racordare si intocmeste cartea tehnica a acestora.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Pachet salarial competitiv;
    Reduceri pentru servicii medicale;
    Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
    Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
    Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    O structură multinațională în care poți construi o carieră.

    Ce altceva trebuie să știți?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    E-Distribuție Muntenia

    E-Distribuție Muntenia este una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România, alături de E-Distribuție Banat și E-Distribuție Dobrogea. Compania gestionează rețeaua electrică din București și județele Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (245)