Electrician Inalta Tensiune - E-distributie Banat

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enel Romania active.

Vezi toate job-urile Electrician Inalta Tensiune - E-distributie Banat active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: Enel Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 15.07.2021

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Cerinte

    Absolvent studii medii in domeniul electroenergetic sau similar;
    Absolvent de cursuri de perfectionare in domeniul de activitate constituie un avantaj.
    Apt medical pentru lucru la inaltime;
    Abilitati motrice (indemanare in lucrarile practice) la nivel foarte bun;
    Posesor permis de conducere categoria B;
    Nivel bun de spirit de echipa;
    Dispus sa rezolve problemele aparute intr-un mod cat mai rapid si usor;
    Sa imbratiseze metodologia Agile pentru a iesi dintr-un impas;
    Atentie distributiva;
    Abilitati bune de comunicare;
    Capacitate de concentrare buna.

    Responsabilitati

    Efectueaza activitatea de exploatare si mentenanta preventiva sau accidentala in statiile electrice de transformare 110 kV/MT apartinand UO IT Banat.
    Executa activitati pe linie operativa conform solicitarilor personalului de conducere operativa.
    Asigura consemn conform procedurilor interne.
    Participa la urmarirea si receptia lucrarilor;

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    E-Distribuție Banat este una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România, alături de E-Distribuție Dobrogea și E-Distribuție Muntenia. Compania gestionează rețeaua electrică din județele Timiș, Arad, Hunedoara și Caraș-Severin, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel Romania >>

    Timisoara,